Αήττητη η Μπάμπεργκ, θετικός ο Ζήσης

2016-10-30T21:26:37+00:00 2016-10-30T21:26:37+00:00.

30/Oct/16 21:26

Σε ένα παιχνίδι στο οποίο κυριάρχησαν οι άμυνες, η Μπάμπεργκ του Νίκου Ζήση κατάφερε να επικρατήσει εκτός έδρας της Λούντβιγκσμπουργκ με 60-48 και έκανε έτσι το 8Χ8 στο γερμανικό πρωτάθλημα.

Tης Eurohoops Team/ info@eurohoops.net

Η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι κατάφερε να μπλοκάρει το παιχνίδι της αντίπαλης ομάδας με την εξαιρετική άμυνα που έπαιξε, ενώ χαρακτηριστικό είναι το γεγονός πως το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 22-33.

Ο Νίκος Ζήσης ήταν θετικός για τους νικητές, καθώς σε 21 λεπτά είχε 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ, και 3 λάθη, ενώ πρώτος σκόρερ για την Μπάμπεργκ ήταν ο Ντάριους Μίλερ, ο οποίος σταμάτησε στους 13 πόντους.

Πλέον η γερμανική ομάδα ετοιμάζεται για τον επόμενο αγώνα για την Ευρωλίγκα με αντίπαλο την Αρμάνι Μιλάνο. Το παιχνίδι θα πραγματοποιηθεί στη Γερμανία και η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι θέλει να επιστρέψει στις νίκες.