Τρία στα τρία “μπρέικ” ως τώρα, την “πάτησε” και η πρώτη Ουλμ!

2017-05-06T19:18:28+00:00 2017-05-06T19:18:28+00:00.

06/May/17 19:18

Τα γερμανικά πλέι οφ εξελίσσονται συναρπαστικά, καθώς ήδη στα πρώτα τρία παιχνίδια έγιναν αντίστοιχα “μπρέικ!

Μετά το σοκ που υπέστη η Μπάμπεργκ από τη Βόνη και το διπλό της Όλντενμπουργκ επί της Μπαϊρόιτ (το 5 και το 4 στη βαθμολογία), ήρθε η σειρά της πρώτης στην κατάταξη της κανονικής περιόδου, Ουλμ, να χάσει το αβαντάζ έδρας καθώς η Λούντβιγκσμπουργκ με τρίποντο του Ρόντρικ Τράις σχεδόν με την εκπνοή της παράτασης επικράτησε με 96-93!

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα μετά το πρώτο δεκάλεπτο, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στην τελευταία περίοδο με επί μέρους σκορ 27-18.

Ο Τράις με 25 και ο Κένεντι με 21 πόντους ήταν πρώτοι σκόρερ για την Λούντβιγκσμπουργκ, ενώ από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Ρέιμαρ Μόργκαν (πρώην του Παναθηναϊκού Superfoods) με 21 πόντους και δέκα ριμπάουντ.