Γερμανία: Απογοητευτική η Μπάμπεργκ έχασε από την Λούντβιγκσμπουργκ! (photo)

2017-10-21T22:38:31+00:00 2017-10-21T22:38:31+00:00.

21/Oct/17 22:38

Συνεχίζει να απογοητεύει η Μπάμπεργκ των Αντρέα Τρινκιέρι και Νίκου Ζήση καθώς μετά την δεύτερη ήττα στην Ευρωλίγκα, έχασε από την αντίπαλο του ΠΑΟΚ στο Basketball Champions League, Λουντβιγκσμπουργκ με 91-74!

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μία “κατηφόρα” για τους παίκτες της Μπάμπεργκ, καθώς η Λούντβιγκσμπουργκ ήταν μπροστά με 49-32 και είχε στα χέρια της την νίκη.

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι εκτός από το ότι οι παίκτες του Αντρέα Τρινκιέρι προσπάθησαν να μειώσουν το σκορ, χωρίς να τα καταφέρουν γνωρίζοντας την ήττα με… κάτω τα χέρια (91-74).

Καλύτεροι των νικητών ήταν o Τζόνσον με 16 πόντους και 6 ασίστ και ο Ουόλκαπ με 15 πόντους και 7 ριμπάουντ, ενώ από την άλλη πλευρά ο Νίκος Ζήσης είχε 14 πόντους, 4 ασίστ και 2 ριμπάουντ σε 19 λεπτά συμμετοχής.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της ημέρας.