Γερμανία: Μπούκερ και… διπλό για Μπάγερν! (photo-video)

2017-10-22T17:14:14+00:00 2017-10-22T17:14:14+00:00.

22/Oct/17 17:14

“Απόδραση” δια χειρός… Μπούκερ για την Μπάγερν Μονάχου του Σάσα Τζόρτζεβιτς με 85-83 από την έδρα της Μπρεμερχάβεν!

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ και πηγαίνοντας στα αποδυτήρια η Μπάγερν είχε το ελάχιστο προβάδισμα (40-39).

Στην τρίτη περίοδο οι παίκτες του Σάλε με εξαιρετική άμυνα κατάφεραν να προηγηθούν με 57-51 και στο τέταρτο δεκάλεπτο έγινε “χαμός”. Στα τελευταία δευτερόλεπτα το παιχνίδι ήταν ισόπαλο 83-83 και η Μπάγερν είχε 1,6 για ένα τελευταίο σουτ με τον Ντέβιν Μπούκερ να σκοράρει και να δίνει το διπλό στην ομάδα του με 85-83!

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Ρέντινγκ με 16 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ, ο Χομπς με 14 πόντους και ο Μπούκερ που εκτός από buzzer beater νίκης σημείωσε 11 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 13-19, 39-40, 51-57, 83-85