Προελαύνει η Μπάγερν, πέμπτη ήττα για Μπάμπεργκ!

2017-12-17T16:51:23+00:00 2017-12-17T17:27:00+00:00.

17/Dec/17 16:51

Αρκετά πίσω από την κορυφή έμεινε η Μπάμπεργκ, που ηττήθηκε από την Όλντενμπουργκ με 81-74! Με μία ακόμα νίκη (59-98) συνέχισε την φετινή της πορεία προς το πρωτάθλημα η Μπάγερν Μονάχου, η οποία και ”πέρασε” με ευκολία από την έδρα Ότινγκερ Ρόκετς.

Χάνει έδαφος η Μπάμπεργκ! Η ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι γνώρισε την πέμπτη ήττα της στο φετινό πρωτάθλημα Γερμανίας, αυτή την φορά από την Όλντενμπουργκ με σκορ 81-74!

Οι γηπεδούχοι έκαναν ένα πολύ καλό παιχνίδι και μετά το ημίχρονο, το οποίο έκλεισε με σκορ 44-43, αύξησαν το προβάδισμα και δεν το ξαναέχασαν, παρά την προσπάθεια των φιλοξενούμενων στα τελευταία λεπτά.

Ο Ρέτζι Πόουλντινγκ έκανε θραύση και βοήθησε στο μέγιστο βαθμό την ομάδα του. Τελείωσε το ματς με 28 πόντους, με 8/12 δίποντα, 1/4 τρίποντα και 9/9 βολές, μένοντας στο παρκέ για 39 λεπτά!

Nτορέλ Ράιτ (15 π.) Μάοντο Μο (14 π.) και Ντέγιαν Μούσλι (13 π.) έκαναν καλό παιχνίδι από πλευράς Μπάμπεργκ, που αγωνίστηκε χωρίς το Νίκο Ζήση.

Την 13η νίκη της σε 14 αγώνες πέτυχε η ομάδα του Σάσα Τζόρτζεβιτς. Η ομάδα του Μονάχου δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα και έχοντας το προβάδισμα καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα, δεν δυσκολεύτηκε να παραμείνει στην κορυφή της λίγκας.

Κορυφαίος για τους νικητές ο Ρέτζι Ρέντινγκ με 15 πόντους, με 3/4 δίποντα και 3/5 τρίποντα.