Μπάμπεργκ: Νίκη… πλέι οφ με πολύ καλό Ζήση!

2018-04-01T22:46:29+00:00 2018-04-01T22:48:22+00:00.

01/Apr/18 22:46

Επιστροφή στις νίκες για τη Μπάμπεργκ. Η Λούντβιγκσμπουργκ ”στρίμωξε” προς το τέλος την ομάδα της Ευρωλίγκας, όμως δεν πανηγύρισε τη νίκη.

Νίκη… πλέι οφ για τη Μπάμπεργκ! Η ομάδα του Λούκα Μπάνκι έχει χάσει σημαντικό έδαφος στο φετινό πρωτάθλημα Γερμανίας και ο αγώνας με την Λούντβιγκσμπουργκ έπρεπε να κερδιθεί, προκειμένου να χαθεί τελείως η επαφή με την οκτάδα.

Η νίκη ήρθε, με το τελικό  να ανεβάζει στο 15-11 τη Μπάμπεργ, ενώ οι ηττημένοι ”έπεσαν” στο 21-6.

Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο, οι γηπεχούχοι ήταν πρωτοπόροι και έκλεισαν το ημίχρονο στο +10. Το δεύτερο μέρος ήταν μία άλλη υπόθεση, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν ακόμα και στους 2 πόντους. Όμως, οι γηπεδούχοι ήταν αποφασισμένοι και έφτασαν στο θετικό αποτέλεσμα.

Κορυφαίος για τους νικητές ο Ντορέλ Ράιτ με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ. Εξαιρετικός και ο Νίκος Ζήσης με 13 πόντους, 5 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 24-17, 41-31, 60-54, 80-73.

Δείτε ΕΔΩ την βαθμολογία στην Γερμανία και ΕΔΩ τα αποτελέσματα.

Photo credit: Brose Bamberg Twitter