Γερμανία: Έστησε “πάρτι” η εντυπωσιακή Μπάμπεργκ! (video)

2018-04-14T22:08:30+00:00 2018-04-14T22:08:30+00:00.

14/Apr/18 22:08

ÅÕÑÙËÉÃÊÁ / ÌÐÁÌÐÅÑÃÊ - ÏÓÖÐ / EUROLEAGUE / BAMBERG - OLYMPIAKOS / ÆÇÓÇÓ(Á) ×ÁÊÅÔ(Á) ×ÉÊÌÁÍ(Ä) ÑÁÌÐÉÔ(Ä) / (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: EUROKINISSI)

Με άνετη και εντυπωσιακή νίκη, συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο γερμανικό πρωτάθλημα, η Μπάμπεργκ “διαλύοντας” στην έδρα της την Τούμπιγκεν με 97-63!

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα η Μπάμπεργκ, ήταν εξαιρετική επιθετικά και προηγήθηκε πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με 50-42.

Το δεύτερο μέρος, ήταν μία παράσταση των γηπεδούχων που έκαναν ότι ήθελαν στο παρκέ και “έτρεξαν” επιμέρους σκορ 31-12, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στο προβάδισμα τους και στην διαφαινόμενη νίκη τους. Τελικά η Μπάμπεργκ επικράτησε της Τούμπιγκεν με …!

Δείτε εδώ την βαθμολογία του πρωταθλήματος Γερμανίας!

Καλύτεροι για την ομάδα του Λούκα Μπάνκι ήταν, ο Ράιτ με 16 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα, ο Μίτροβιτς με 16 πόντους, 4 ασίστ και 2 ριμπάουντ και ο Χάκετ με 11 πόντους,  7 ασίστ και 5 ριμπάουντ.

Επίσης ο Νίκος Ζήσης σε 14 λεπτά συμμετοχής, είχε 4 πόντους, 5 ασίστ και 2 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 22-21, 50-42, 81-53, 97-63