Μπάγερν: “Καθάρισε” στο φινάλε και… 2/2!

2018-10-03T16:44:37+00:00 2018-10-03T16:44:37+00:00.

03/Oct/18 16:44

Αγχωτική νίκη για την Μπάγερν, η οποία κέρδισε την Ράστα Βέχτρα με σκορ 79-66.

Η μεταγραφή του πρώην ΝΒΑερ, Ντέρικ Ρόουζ στην Μπάγερν, φαίνεται πως αποδείχθηκε… γούρικη για την ομάδα του Μονάχου, που έστω και δύσκολα, έκανε το ”2 στα 2” στο πρωτάθλημα Γερμανίας.

Οι πρωταθλητές χρειάστηκαν την τελευταία περίοδο, προκειμένου να κάμψουν την αντίσταση της Ράστα Βέχτρα με σκορ 79-66.

Για πάνω από 30 λεπτά, οι φιλοξενούμενοι ήταν στο παιχνίδι, όντας πίσω στο σκοτ μόλις με 3 (69-66). Όμως, ένα γρήγορο 8-0 των Βαυαρών το τελευταίοα δίλεπτο, ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στην πρωταθλήτρια Γερμανίας.

Τρομερό ματς από τον Ντανίλο Μπαρτέλ με 23 πόντους και 7 ριμπάουντ! Από κοντά και ο Ντέβιν Μπούκερ με 15 πόντους και 7 ριμπάουντ, αλλά και ο Μαόντο Μο με 10 πόντους, 3 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 21-13, 38-26, 56-44, 79-66.