Μπάμπεργκ: Νίκη “θρίλερ” στην παράταση με καλό Ζήση! (videos)

2018-10-15T23:04:43+00:00 2018-10-15T23:05:55+00:00.

15/Oct/18 23:04

Η Μπάμπεργκ πήρε μία σπουδαία νίκη στην έδρα της, κόντρα στην Λούντβιγκσμπουργκ με 93-91, στην παράταση μετά από ένα ματς… θρίλερ.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς καλύτεροι επιθετικά και πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 41-36, παρότι η άμυνα τους δεν ήταν σταθερή.

Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες της Λούντβιγκσμπουργκ ισορρόπησαν το παιχνίδι και χάρη στο εξαιρετικό τους τέταρτο δεκάλεπτο, όπου έκαναν επιμέρους σκορ 25-15, έστειλαν το ματς στην παράταση με σκορ 78-78.

Στο έξτρα πεντάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ με 87-85, όμως ένα επιμέρους σκορ της Μπάμπεργκ 8-4, της χάρισε και την σπουδαια νίκη στο φινάλε με 93-91!

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Ρούμπιτ με 15 πόντους, 9 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ο Ράις με 12 πόντους, 8 ασίστ και 3 ριμπάουντ, ενώ ο Νίκος Ζήσης σε 31 λεπτά είχε, 9 πόντους με 3/8 σουτ, 5 ασίστ και 4 ριμπάουντ.

Από την Λούντβιγκσμπουργκ ξεχώρισε, ο Τρέβορ Εμπάκουε που έκανε double double με 15 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 17-25, 41-36, 63-53, 78-78, 93-91