Μπάγερν: Άνετη νίκη πριν τον… “τελικό” στο ΣΕΦ! (videos)

2019-03-17T16:43:25+00:00 2019-03-17T16:43:25+00:00.

17/Mar/19 16:43

Μία ακόμα άνετη νίκη πέτυχε στο γερμανικό πρωτάθλημα, η κάτοχος του τίτλου Μπάγερν Μονάχου με 92-67 κόντρα στην Μίτελντοιτσερ και ετοιμάζεται για την μεγάλη “μάχη” με τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ (19/3).

Από το πρώτο ημίχρονο, οι παίκτες του Ντέγιαν Ράντονιτς ήθελαν να “καθαρίσουν” την υπόθεση νίκη και πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 55-38, παίζοντας καλό μπάσκετ στην επίθεση.

Στο δεύτερο μέρος, δεν άλλαξε κάτι δραματικά αφού οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να μειώσουν και μάλιστα η διαφορά είχε “παγιωθεί” πάνω από τους 20 πόντους και στο τέλος, οι Βαυαροί πανηγύρισαν την νίκη με 92-67.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Μπούκερ με 15 πόντους και 1 ριμπάουντ σε 13 λεπτά, ο Τζέντοβιτς με 13 πόντους, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα, ο Ραντόσεβιτς με 13 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Μπάρτελ με 12 πόντους, 8 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Πλέον η Μπάγερν, θα ταξιδέψει στην Ελλάδα για τον τελικό πρόκρισης στα playoffs της Ευρωλίγκας, κόντρα στον Ολυμπιακό σε ένα οριακό βαθμολογικά ματς και για τις δύο ομάδες.

Τα δεκάλεπτα: 24-18, 55-38, 71-49, 92-67