Μπάμπεργκ: Δεν την… έσωσε από εκτός έδρας “γκέλα” ο σούπερ Ράις! (videos)

2019-04-07T16:59:27+00:00 2019-04-07T16:59:27+00:00.

07/Apr/19 16:59

Μπορεί η Μπάμπεργκ να προκρίθηκε στο Final Four του Basketball Champions League, όμως στο γερμανικό πρωτάθλημα αντιμετωπίζει δυσκολίες, αφού ηττήθηκε με 92-81 εκτός έδρας από την Βόνη.

Από το πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι, ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες συνεχώς κοντά στο σκορ και τελικά πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, με 40-40.

Στο δεύτερο μέρος όμως, η Μπάμπεργκ των Ζήση-Ράις “ξέχασε” να παίζει άμυνα, δέχθηκε συνολικά 52 πόντους και παρότι είχε καλό επιθετικό ρυθμό, γνώρισε στο τέλος μία σχετικά άνετη ήττα με 92-81.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Χάνλαν με 22 πόντους και 5 ασίστ και ο Τζάκσον με 18 πόντους και 4 ριμπάουντ, ενώ από τους φιλοξενούμενους ξανά, ξεχώρισε ο Ράις με 15 πόντους, 7 ασίστ και 4 ριμπάουντ και ο Ζήσης είχε σε 22 λεπτά συμμετοχής 9 πόντους, 3 ασίστ και 2 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 21-22, 40-40, 65-60, 92-81