Μπάμπεργκ: Εκτός έδρας ήττα με… 100άρα από την Όλντεμπουργκ (videos)

2019-04-10T22:26:58+00:00 2019-04-10T22:26:58+00:00.

10/Apr/19 22:26

Μία ακόμα ήττα γνώρισε στο γερμανικό πρωτάθλημα η Μπάμπεργκ, αυτή την φορά εκτός έδρας με 100-89 από την Όλντενμπουργκ.

Από το πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τα αμυντικά κενά της Μπάμπεργκ και πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 52-44.

Στο δεύτερο μέρος, η Όλντεμπουργκ συνέχιζε μέσα από την επίθεση της να διατηρεί ένα προβάδισμα και μάλιστα στο τέταρτο δεκάλεπτο προηγήθηκε και με διψήφια διαφορά (90-80 στο 36′). Τελικά η ομάδα του Νίκου Ζήση, στο φινάλε γνώρισε την εύκολη ήττα με 100-89.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Μαχάλμπασιτς με 20 πόντους, 7 ασίστ και 7 ριμπάουντ, ο Μάσενατ με 18 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Κάμινγκς με 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Από την Μπάμπεργκ ξεχώρισε, ξανά ο Ράις με 23 πόντους, 7 ασίστ και 3 ριμπάουντ, ενώ ο Ζήσης είχε 15 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 26-26, 52-44, 74-65, 100-89