Μπάγερν: Εντυπωσιακό break και ένα βήμα από τους τελικούς! (videos)

2019-06-04T22:23:24+00:00 2019-06-04T22:23:24+00:00.

04/Jun/19 22:23

Η Μπάγερν Μονάχου χάρη σε ένα εξαιρετικό τέταρτο δεκάλεπτο, κέρδισε εκτός έδρας την Βέχτα με 89-71 και έκανε το 2-0 στην ημιτελική σειρά, των γερμανικών playoffs.

Από το πρώτο μέρος, η Μπάγερν ήταν καλύτερη στο παρκέ και παρότι η Βέχτα δεν της επέτρεπε να πάρει μεγάλη διαφορά στο σκορ, τελικά πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με 44-38.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η εικόνα του ματς δεν άλλαξε αφού οι Βαυαροί συνέχισαν να διατηρούν ένα σημαντικό προβάδισμα με 64-58. Ουσιαστικό ο δεύτερος ημιτελικός, κρίθηκε στην αρχή του τέταρτου δεκαλέπτου, όπου η Μπάγερν έκανε σερί 13-0 προηγήθηκε με +19 (77-58) και στο τέλος χάρη σε αυτό το πλεονέκτημα, πανηγύρισε την νίκη με 89-71.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Τζέντοβιτς με 13 πόντους, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα, ο Λο με 11 πόντους, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Μπούκερ με 8 πόντους, 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Πλέον με την σειρά στο 2-0 υπέρ της Μπάγερν, το game 3 θα διεξαχθεί στην έδρα των Βαυαρών (8/6) και σε περίπτωση νίκης τους, θα προκριθούν στους τελικούς με “σκούπα”. Σε περίπτωση break της Βέχτα, η σειρά θα επιστρέψει στην έδρα της.

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 38-44, 58-64, 71-89