Μπάγερν: ΙΣΟΠΕΔΩΤΙΚΗ στη πρεμιέρα με +56!

2019-09-30T22:21:51+00:00 2019-09-30T22:22:14+00:00.

30/Sep/19 22:21

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ εμφάνιση από τη Μπάγερν στη πρεμιέρα του γερμανικού πρωταθλήτατος, με την ομάδα του Μονάχου να ισοπεδώνει τους Hamburg Towers με +56 (111-55)!

Αδιανόητα πράγματα στη πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Γερμανίας. Η Μπάγερν φιλοξένησε τη νεοφώτιστη Hamburg Towers και πήρε μία φοβερή νίκη με σκορ 111-55!

Και επειδή η καλή ημέρα, από το πρωί φαίνεται, οι πρωταθλητές έδειξαν τις προθέσεις τους από τη πρώτη περίοδο, όταν και προηγήθηκαν με 23-7. Στο ημίχρονο, η διαφορά ήταν ήδη στο +41 (58-17), με τους φιλοξενούμενους να μετρούν 5/30 σουτ και 5/10 βολές!

Τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα για την ομάδα του Αμβούργου στο δεύτερο μέρος. Οι Βαυαροί δεν άφησαν το πόδι από το γκάζι και έφτασαν να προηγούνται ακόμα και με 61 (88-27)!!! Η συνέχεια ανάλογη και το φινάλε ήρθε με παντελώς συνοπτικές διαδικασίες, με τη Μπάγερν να στέλνει μήνυμα προς όλους από το πρώτο ματς.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Νιχάντ Ντζέντοβιτς με 20 πόντους, ενώ εξαιρετικός ήταν και ο Γκρεγκ Μονρό με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ και 5 ασίστ! Στους 17 έφτασε ο Πολ Ζίπσερ, στους 16 ο Ντανίλο Μπαρτέλ και στους 11 ο Πέτερι Κόπονεν.

Όλα αυτά λίγες ώρες πριν τη πρεμιέρα των Βαυαρών στην Ευρωλίγκα με αντίπαλο αντίπαλο την Αρμάνι στη Γερμανία (3/10, 21:30).

Τα δεκάλεπτα: 23-7, 58-17, 92-34, 111-55