Μπάγερν: ΚΑΖΟ με ήττα-αποκλεισμό από το Κύπελλο!

2019-10-14T22:33:46+00:00 2019-10-14T22:33:46+00:00.

14/Oct/19 22:33

Η Βόννη κατάφερε να κάνει τη μεγάλη έκπληξη, αφού νίκησε στο Μόναχο την Μπάγερν (84-85) και την πέταξε εκτός Κυπέλλου Γερμανίας!

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο BCL όχι απλά ήταν ανταγωνιστική στην “Audi Dome”, αλλά έφυγε νικήτρια και με το εισιτήριο στα χέρια για τα προημιτελικά του γερμανικού κυπέλλου!

Οι Βαυαροί κατάφεραν να ανατρέψουν το 40-53 του ημιχρόνου και με 24-10 στο τρίτο δεκάλεπτο πήραν έστω και με ισχνό προβάδισμα τα ηνία, ενώ λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος ήταν στο +3 (84-81)!

Όμως εκεί έγιναν δύο μεγάλα λάθη από τους παίκτες του Ράντονιτς, καθώς έγινε φάουλ στον Μπρόινινγκ (-10’’) σε προσπάθεια για τρίποντο και παρότι ο παίκτης της Βόννης αστόχησε στην τρίτη βολή, στη μάχη για το ριμπάουντ η μπάλα κατέληξε ξανά σε αυτόν και σκόραρε με γκολ-φάουλ (84-85)!

Η συμπληρωματική βολή ήταν άστοχη, αλλά η Μπάγερν δεν κατάφερε να σκοράρει το νικητήριο καλάθι με τον Ραντόσεβιτς και οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν τη νίκη-πρόκρισης, με τους γηπεδούχους να χάνουν τον έναν εγχώριο στόχο για φέτος!

Ο Λο είχε 19π., ο Μπάρτελ 15, ο Μονρό 12 και ο Ζίπσερ 11 για την Μπάγερν, που στρέφεται πλέον στην εντός έδρας αναμέτρηση για την Ευρωλίγκα κόντρα στη Βιλερμπάν (17/10, 21:30), με τη Βόννη να στηρίζεται στους Σαϊμπού (14π., 6ριμπ.), Μπρόινινγκ (14π.), Σούμποτιτς (12π.) και Φρέιζερ (10π.).

Δεκάλεπτα: 22-21, 40-53, 64-63, 84-85.