Μπάγερν: Συνεχίζει ακάθεκτη στο πρωτάθλημα

2019-10-27T17:52:28+00:00 2019-10-27T17:52:28+00:00.

27/Oct/19 17:52

Το αήττητό της στο γερμανικό πρωτάθλημα διατήρησε η Μπάγερν Μονάχου, η οποία ”πέρασε” εύκολα από την έδρα της Βίρτσμπουργκ.

Το ”5 στα 5” έκανε η Μπάγερν Μονάχου στο πρωτάθλημα Γερμανίας. Οι πρωταθλητές δεν είχαν το παραμικρό πρόβλημα κόντρα στη Βίρτσμπουργκ, την οποία και κέρδισαν στην έδρα της με σκορ 90-82. Με το αποτέλεσμα αυτό, οι ηττημένοι ”έπεσαν” στο 2-3.

Το ματς ήταν ντέρμπι για ένα ημίχρονο (43-42), όμως στη τρίτη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι ξέφυγαν με επιμέρους 25-11, με την αντίδραση των γηπεδούχων να έρχεται στο φινάλε, χωρίς όμως να επιτευχθεί κάτι παραπάνω, πέρα από τη μείωση του τελικού σκορ.

Γκρεγκ Μονρό και Πολ Ζίπσερ ήταν οι πρώτοι σκόρερ με 13 πόντους, ενώ 10 είχε ο Βλάντιμιρ Λούτσιτς.

Τα δεκάλεπτα: 17-17, 43-42, 54-67, 82-90