Μπάγερν Μονάχου: Άνετη νίκη πριν τις “μάχες” με Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό! (videos)

2019-11-17T16:47:21+00:00 2019-11-17T18:08:37+00:00.

17/Nov/19 16:47

Την άνετη εντός έδρας νίκη με 91-79 κόντρα στην Μπαϊρόιτ, πανηγύρισε η Μπάγερν Μονάχου πριν τις “μονομαχίες” με Ολυμπιακό (19/11) και Παναθηναϊκό (22/11), για την Ευρωλίγκα.

Στο πρώτο μέρος το παιχνίδι, ήταν ντέρμπι με την Μπάγερν να μην παίζει καθόλου καλή άμυνα και να πηγαίνει προηγούμενη στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, με μόλις δύο πόντους διαφορά (42-40).

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Βαυαροί του Ντέγιαν Ράντονιτς αμυντικά δεν βελτιώθηκαν ιδιαίτερα, αλλά επιθετικά εμφάνισαν ακόμα καλύτερο πρόσωπο και πετυχαίνοντας 49 πόντους σε 20 λεπτά, πανηγύρισαν την νίκη με 91-79, παραμένοντας αήττητοι στο γερμανικό πρωτάθλημα.

Κορυφαίοι για την Μπάγερν Μονάχου ήταν, ο Ζϊπσερ με 20 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Κόπονεν με 17 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Μπάρτελ με 13 πόντους και 2 ριμπάουντ.

Πλέον η Μπάγερν, ετοιμάζεται για την δεύτερη φετινή “διαβολοβδομάδα” της Ευρωλίγκα, όπου θα έχει δύο εντός έδρας παιχνίδια, αρχικά κόντρα στον Ολυμπιακό (19/11) και στην συνέχεια με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό (22/11).

Τα δεκάλεπτα: 21-20, 42-40, 68-58, 91-79