Μπάγερν Μονάχου: Πανηγύρισε ένα ακόμα διπλό και… 8/8 στο πρωτάθλημα!

2019-11-24T16:54:21+00:00 2019-11-24T17:04:42+00:00.

24/Nov/19 16:54

Το 8/8 στο πρωτάθλημα Γερμανίας, έκανε η Μπάγερν Μονάχου κερδίζοντας εκτός έδρας, την Μιτελντόιτσερ με 96-86 ξεπερνώντας την εντός έδρας ήττα από τον Παναθηναϊκό, για την Ευρωλίγκα.

Καλύτερη από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα, ήταν η ομάδα του Ντέγιαν Ράντονιτς και παρά τα αμυντικά της προβλήματα, πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 48-43.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η Μπάγερν βελτίωσε την άμυνα της, παρέμεινε καλή επιθετικά και κατάφερε να αυξήσει το προβάδισμα της στο +12 (73-61), ούσα από εκεί και πέρα το φαβορί για την νίκη.

Στην τελευταία περίοδο, παρότι οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πετύχουν την μεγάλη ανατροπή και μείωσαν ακόμα και στους 4 πόντους την διαφορά, η Μπάγερν Μονάχου πανηγύρισε το μεγάλο διπλό και το 8/8 στην BBL, με το 96-86 να σφραγίζει τις προσπάθειες των παικτών των δυο ομάδων.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Ζίπσερ με 16 πόντους, 3 ασίστ και 2 ριμπάουντ, ο Λο με 13 πόντους, 4 ασίστ και 4 ριμπάουντ, ο Φλακαντόρι με ισάριθμους πόντους, 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Λεσόρ με 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 μπλοκ και 2 ασίστ.