Ουόλτερς: Αισθάνθηκε ενοχλήσεις και δεν έπαιξε στο δεύτερο μέρος με Κολοσσό για προληπτικούς λόγους

2022-10-30T17:46:15+00:00 2022-10-30T18:13:40+00:00.

30/Oct/22 17:46

Ο Νέιτ Ουόλτερς δεν αγωνίστηκε για προληπτικούς λόγους, στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Κολοσσό Ρόδου.

Την τρίτη σερί νίκη στη Basket League πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός, έστω και δύσκολα με 77-67 κόντρα στον Κολοσσό Ρόδου στο ΟΑΚΑ, παρουσιάζοντας δύο διαφορετικά πρόσωπα στο παρκέ.

Για την ομάδα του Ντέγιαν Ράντονιτς δεν αγωνίστηκαν για διαφορετικούς λόγους ο καθένας οι Γκριγκόνιτς, Μπέικον και Άντριους, όμως προέκυψε και ένα πρόβλημα κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Ο Νέιτ Ουόλτερς ένιωσε ενοχλήσεις στο πρώτο ημίχρονο και επιλέχθηκε για προληπτικούς λόγους, να μην πατήσει παρκέ στη συνέχεια της αναμέτρησης.

Ο Αμερικανός γκαρντ μετά τη θλάση που υπέστη, αγωνίστηκε στα ματς με Ιωνικό και Μακάμπι, ενώ σήμερα πρόλαβε να παίξει με τους Ροδίτες για 4′ λεπτά έχοντας 2 πόντους (1/1 δίποντο), 2 ασίστ και λάθος.

Για την κατάσταση του μίλησε και ο Σέρβος κόουτς στη συνέντευξη τύπου: “Ελπίζω ότι δεν είναι κάτι σημαντικό αλλά πρέπει να δούμε με πως είναι κάτι πως θα είναι αύριο. Κατά τη διάρκεια της ήταν ρίσκο να τον βάλουμε. Ελπίζω να μην έχει κάτι το σοβαρό”.