Α2: ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ρεκόρ πόντων από τον Ιωνικό σε ένα ημίχρονο!

2019-04-20T17:06:46+00:00 2019-04-20T17:06:46+00:00.

20/Apr/19 17:06

Στο παιχνίδι του Ιωνικού με τον Εθνικό, για την 27η αγωνιστική της Α2 οι γηπεδούχοι πέτυχαν ένα απίθανο ρεκόρ στους πόντους που σημείωσαν.

Η ομάδα του Νίκου Βετούλα, είναι φέτος η κορυφαία ομάδα της κατηγορίας και βρίσκεται μία “ανάσα” από την απευθείας άνοδο της στην Α2 και για την 27η στροφή του πρωταθλήματος, υποδέχθηκε τον “ουραγό” Εθνικό Πειραιώς.

Η ομάδα της Νίκαιας, ήταν ασταμάτητη και πέτυχε όσο τρομερό και αν ακούγεται 102 πόντους (!!!) στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, επίδοση που είναι ρεκόρ στην ιστορία της Α1 και της Α2 και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 102-57.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, ο Ιωνικός είχε προβάδισμα με 47-28 και στην δεύτερη περίοδο έκανε επιμέρους σκορ 55-27, σπάζοντας όλα τα κοντέρ στην επίθεση και παρουσιάζοντας μία “τρομακτική” εικόνα στο παρκέ!