Ολυμπιακός: “On fire” ο Ντόρσεϊ με Ηρακλή! (video)

2021-09-22T16:35:57+00:00 2021-09-22T17:26:51+00:00.

22/Sep/21 16:35

Εντυπωσιακός ήταν στον αγώνα Κυπέλλου στην Θεσσαλονίκη Ηρακλή – Ολυμπιακού ο Τάιλερ Ντόρσεϊ.

Μετά την πρόκριση του επί του Κολοσσού στη Ρόδο ο Ολυμπιακός συνεχίζει την πορεία του στο Κύπελλο Ελλάδας με νέο εκτός έδρας νοκ-άουτ ματς απέναντι στον Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα είδε τον Τάιλερ Ντόρσεϊ να ξεκινάει εντυπωσιακό το πρώτο ημίχρονο (46-27 οι ερυθρόλευκοι) του παιχνιδιού σκοράροντας 13 πόντους (1 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο) με 3/3 τρίποντα και 2/3 δίποντα, ενώ στο πρώτο δεκάλεπτο η επιθετική λειτουργία του Ολυμπιακού ήταν δική του υπόθεση χάρη στο μακρινό του σουτ που “πλήγωσε” την άμυνα του “Γηραιού”.

Συνολικά στην αναμέτρηση του Κυπέλλου ο Τάιλερ Ντόρσεϊ σε 17:38 συμμετοχής είχε 21 πόντους με 5/7 τρίποντα και 3/5 δίποντα, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 ριμπάουντ και 2 λάθη όντας από τους κορυφαίους συνολικά του Ολυμπιακού και πρώτος σκόρερ.