Παρουσίαση και νίκη για τους “πάνθηρες” (pics)

2015-10-08T09:14:04+00:00 2015-10-08T09:14:04+00:00.

08/Oct/15 09:14

Ο Πανιώνιος έκανε χτες τα αποκαλυπτήρια του για τη νέα σεζόν, ενώ ακολούθησε φιλικό παιχνίδι με το Παγκράτι, του οποίου και επιβλήθηκε. Το Eurohoops.net βρέθηκε στη Νέα Σμύρνη και σας μεταφέρει ρεπορτάζ και εικόνες.

Της Μυρτούς Τσιτσιού

Ο Πανιώνιος μπαίνει σε μια νέα εποχή, που κάθε άλλο παρά εύκολη και ευχάριστη είναι. Παρόλα αυτά, μετά την πρώτη εκτός έδρας νίκη στο Κορωπί, για την πρεμιέρα της Β’ Εθνικής τα χαμόγελα επιστρέφουν στους κόλπους της ομάδας. Ενόψει, μάλιστα, του πρώτου εντός έδρας αγώνα με τον Παπάγου (Κυριακή 11/10, 17.00), οι “κυανέρυθροι” έκαναν τα αποκαλυπτήρια τους, σε εκδήλωση χτες το απόγευμα στο Κλειστό της οδού Αρτάκης. Το Eurohoops.net βρέθηκε στη Νέα Σμύρνη και σας μεταφέρει ρεπορτάζ και εικόνες.

Panionios_parous

Μετά την παρουσίαση των παικτών και των chearleader, αλλά και την ανακοίνωση της επιστροφή του μαύρου πάνθηρα, της μασκότ του Πανιωνίου, τιμήθηκαν κάποιοι εκ των χορηγών της ομάδας, ενώ ακολούθησε φιλικό παιχνίδι με το Παγκράτι.

Panionios_parousiasi

Panionios_panthiras

Στο καθαρά αγωνιστικό μέρος, ο Πανιώνιος έδειξε σαφή ανωτερότητα, παρά το γεγονός ότι το Παγκράτι βρίσκεται στην Α2. Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά +5 (16-11), με τον Κόκκαλη να οδηγεί στην επίθεση. Ένα εξαιρετικό δεύτερο δεκάλεπτο έδωσε ανάσα +16 (39-23) πόντων στους γηπεδούχους, οι οποίοι εκμεταλλεύτηκαν την κακή μέρα των “ροσονέρι” και επιβλήθηκαν άνετα με 80-60.