Φιλική νίκη του Λαυρίου στο “Ανδ. Παπανδρέου”

2015-10-15T11:19:08+00:00 2015-10-15T11:19:08+00:00.

15/Oct/15 11:19

Το Περιστέρι επέστρεψε στη… φωλιά του, εγκαινιάζοντας το νέο παρκέ του “Ανδρέας Παπανδρέου” σε ένα ιδιόμορφο φιλικό με πέντε δεκάλεπτα κόντρα στο Λαύριο.

Της Μυρτούς Τσιτσιού

Το Περιστέρι επέστρεψε επιτέλους στη… φωλιά του, με την ομάδα των Δυτικών Προαστίων να “εγκαινιάζει” το νέο παρκέ του ανακαινισμένου Κλειστού “Ανδρέας Παπανδρέου” σε φιλικό παιχνίδι κόντρα στο Λαύριο.

Το ματς ήταν κάπως ιδιόμορφο, καθώς οι δύο ομάδες έπαιξαν πέντε δεκάλεπτα, με το 84-87 να βρίσκει νικητές τους φιλοξενούμενους. Το σκορ βρισκόταν σε κοντινή απόσταση για τα πρώτα 15 λεπτά, όμως, το Περιστέρι ξέφυγε με +7 πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στα 28′ το Λαύριο άρχισε να πλησιάζει, ενώ στο τέταρτο δεκάλεπτο κατάφερε να περάσει μπροστά (70-72). Στο τελευταίο δεκάλεπτο αγωνίστηκαν οι νεότεροι παίκτες εκατέρωθεν, με το επιμέρους σκορ να λήγει 14-15 υπέρ της ομάδας της Α1 και να συμπληρώνει το τελικό σκόρ.

Peristeri_skoylidas

Καλύτεροι για τους νικητές ήταν οι Τζαμάλ Νίξον και Τζέρι Έβανς, ενώ από το Περιστέρι ξεχώρισαν τα 6/7 τρίποντα του Διονύση Σκουλίδα.

Δεκάλεπτα: 20-20, 41-34, 60-57, 70-72, 84-87