ΕΟΚ: Το πρόγραμμα του Κυπέλλου και των Εθνικών κατηγοριών

18/Aug/22 16:02 August 18, 2022

Axilleas Mavrodontis

18/Aug/22 16:02

Eurohoops.net
mpala

Η ΕΟΚ γνωστοποίησε το πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδας, χωρίς όμως τις ομάδες της Stoiximan Basket League, αλλά και των πρωταθλημάτων των Εθνικών κατηγοριών.

Της Eurohoops Team / info@eurohoops.net

Το πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδας, μέχρι να μπουν και οι ομάδες της Stoiximan Basket League, γνωστοποιήθηκε από την ΕΟΚ, όπως και εκείνο των Εθνικών κατηγοριών.

Ο νικητής του θεσμού θα πάρει το εισιτήριο για το Final 8, μαζί με 7 ομάδες της Basket League, οι οποίες είναι εκείνες που θα έχουν καταταγεί στις θέσεις 1-7 μετά από το τέλος του πρώτου γύρου.

Αναλυτικά:

Όμιλος Νότου Γ’ Εθνικής – Α’ Φάση 1η αγωνιστική – Τετάρτη 21/09/22

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ – ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ
ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΑΟ ΑΧΑΙΑΣ Η ΓΑΛΗΝΗ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟ Ν. ΨΥΧΙΚΟΥ – ΑΕ ΓΛΑΥΚΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ
ΚΑΠ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΣ ΣΦΗΚΑ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ
Α/Α ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

Όμιλος Βορρά Γ’ Εθνικής – Α’ Φάση 1η αγωνιστική – Τετάρτη 21/09/22

ΑΣ ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ – ΠΑΟΚ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
ΑΠΣ ΚΟΥΠΑ ΚΙΛΚΙΣ – ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ
ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ – ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ
ΓΣ ΣΟΦΑΔΩΝ – ΑΓΣ ΤΟ ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΣ ΕΛΠΙΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΚΕ
ΜΕΝΤ – ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ
ΦΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΣ ΝΙΚΑΙΑ 2012
Όμιλος Νότου Β’ Εθνικής – Α’ Φάση 1η αγωνιστική – Τετάρτη 21/09/22

ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΟΦΗ
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82
ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ – ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
Όμιλος Βορρά Β’ Εθνικής – Α’ Φάση 1η αγωνιστική – Τετάρτη 21/09/22

ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΜΓΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΣ ΒΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΕΚ – ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΔΕΚΑ
ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΤΡΙΚΑΛΑ BASKET
ΠΡΩΤΕΑΣ ΦΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
A/A ΧΑΝΘ
Όμιλος Νότου Γ’ Εθνικής – Α’ Φάση 2η αγωνιστική – Κυριακή 25/09/22

*Στον όμιλο Νότου της Γ’ Εθνικής συμμετέχουν οι 9 νικητές της 1ης Αγωνιστικής με το ένα σωματείο που είχε εξαιρεθεί ως Α/Α.

Νικητής Α6 – Νικητής Α8
Νικητής Α4 – Νικητής Α1
Νικητής Α2 – Νικητής Α3
Νικητής Α5 – Νικητής Α7
Νικητής Α9 – ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
Όμιλος Βορρά Γ’ Εθνικής – Α’ Φάση 2η αγωνιστική – Κυριακή 25/09/22

*Στον όμιλο Βορρά της Γ’ Εθνικής συμμετέχουν οι 9 νικητές της 1ης Αγωνιστικής με το ένα σωματείο που είχε εξαιρεθεί ως Α/Α.

Νικητής Α12 – Νικητής Α18
Νικητής Α10 – Νικητής Α16
Νικητής Α15 – Νικητής Α11
Νικητής Α13 – Νικητής Α14
A/A Νικητής Α17
Όμιλος Νότου Β’ Εθνικής – Α’ Φάση 2η αγωνιστική – Σάββατο 24/09/22

*Στον όμιλο Νότου της Β’ Εθνικής συμμετέχουν οι 9 νικητές της 1ης Αγωνιστικής και το σωματείο που είχε εξαιρεθεί ως Α/Α.

Νικητής Α20 – Νικητής Α19
Νικητής Α21 – Νικητής Α23
Νικητής Α26 – Νικητής Α22
Νικητής Α25 – Νικητής Α27
Νικητής Α24 – ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ
Όμιλος Βορρά Β’ Εθνικής – Α’ Φάση 2η αγωνιστική – Σάββατο 24/09/22

*Στον όμιλο Βορρά της Β’ Εθνική συμμετέχουν οι 8 νικητές της 1ης Αγωνιστικής και το σωματείο που είχε εξαιρεθεί ως Α/Α στην 1η Αγωνιστική και κληρώνουμε τα 4 ζευγάρια (ένα σωματείο θα εξαιρεθεί ως Α/Α).

Νικητής Α31 – ΧΑΝΘ
Νικητής Α32 – Νικητής Α28
Νικητής Α33 – Νικητής Α34
Νικητής Α30 – Νικητής Α29
A/A Νικητής Α35
Όμιλος Γ’ Εθνικής – Α’ Φάση 3η αγωνιστική – Κυριακή 02/11/22

Νικητής Α39 – Νικητής Α37
Νικητής Α40 – Νικητής Α38
Νικητής Α42 – Νικητής Α41
Νικητής Α44 – Νικητής Α43
58. Νικητής Α36 – Νικητής Α17
Β’ Φάση Κυπέλλου Ελλάδας

Θα συμμετέχουν οι 16 ομάδες της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, οι 9 ομάδες που προκρίθηκαν από την 2η Αγωνιστική και το νικητή του αγώνα που είχε εξαιρεθεί από αυτήν την Αγωνιστική της Β’ Εθνικής και οι 5 ομάδες που προκρίθηκαν από την 3η Αγωνιστική της Γ’ Εθνικής της Α’ Φάσης

Β’ Φάση – 1η Αγωνιστική – Τετάρτη 12/10/2022

Νικητής Α53 – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΓΣ ΑΓΙΑΣ ΕΡΜΗΣ ΚΑΕ (ΛΑΡΙΣΑ ΚΑΕ) – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
Νικητής Α55 – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ
ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
Νικητής Α54 – ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
Νικητής Α56 – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
Νικητής Α46 – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ
Νικητής Α58 – Νικητής Α48
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
Νικητής 45 – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΟΜΑΔΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ Α.Α – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ
Νικητής 50 – ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ
Νικητής 51 – Νικητής 52
Νικητής 47 – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ
Νικητής 57 – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
Α/Α Νικητής 49
Β’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Τετάρτη 19/10/2022

Συμμετέχουν οι νικητές της 1ης Αγωνιστικής και η ομάδα που είχε εξαιρεθεί ως Α/Α από την 1η Αγωνιστική.

Νικητής Α49 – Νικητής Α73
Νικητής Α66 – Νικητής Α61
Νικητής Α71 – Νικητής Α69
Νικητής Α60 – Νικητής Α70
Νικητής Α65 – Νικητής Α72
Νικητής Α67 – Νικητής Α68
Νικητής Α63 – Νικητής Α64
Νικητής Α62 – Νικητής Α59
Β’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Τετάρτη 09/11/2022

Συμμετέχουν οι νικητές της 2ης Αγωνιστικής.

Νικητής Α80 – Νικητής Α75
Νικητής Α77 – Νικητής Α81
Νικητής Α74 – Νικητής Α78
Νικητής Α79 – Νικητής Α76