Γ’ Εθνική (3η Αγων.): Όλα τα αποτελέσματα

2015-10-26T00:25:28+00:00 2015-10-26T14:46:37+00:00.

Aris Barkas

26/Oct/15 00:25

Eurohoops.net
αποτελέσματα

Μανδραϊκός, Πόλις, Ναύπλιο και Απόλλων νίκησαν στον 1ο Όμιλο Νότου, Πρωτέας και Πανναξιακός έκαναν σπουδαία “διπλά” στον 2ο.

Της Μυρτούς Τσιτσιού

Στα πλαίσια της 3ης Αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής, Ναύπλιο, Απόλλων, Πόλις, Ακράτα, ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ και ΚΑΟΚ επικράτησαν εντός έδρας, ενώ ο Μανδραϊκός πέρασε αλώβητος από το Κλειστό της ομάδας του Χαρίλαου Τρικούπη.

Στον 2ο Όμιλο, μεγάλο “διπλό” πέτυχε ο Πρωτέας Βούλας στην Κω, κόντρα στον Ιπποκράτη, που τον διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας. Ενώ και ο Πανναξιακός κατάφερε να επικρατήσει μέσα στην Πετρούπολη επί του Άρη. Το παιχνίδι ανάμεσα σε Τρίτωνα και Σπόρτιγκ αναβλήθηκε, εξ αιτία της ακαταλληλότητα του γηπέδου, καθώς η οροφή στο Κλειστό των Εξαρχείων υπέστη καταστροφή λόγω της δυνατής βροχόπτωσης.

Αποτελέσματα:

1ος Όμιλος

Οίαξ Ναυπλίου – Ν. Ιωνία 63-51
Απόλλων Σμύρνης – Ικαρος Καλλιθέας 87-71
Χαρίλαος Τρικούπης – Μανδραϊκός 57-70
Πόλις Καλλιθέας – Γλαύκος 85-54
Ακράτα – Πεντέλη 60-57
ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ – Σπαρτιατικός 87-57
ΚΑΟΚ – Κεραυνός Αιγίου 70-41

2ος Όμιλος

Ηρόδοτος – Κύδων 70-62
Κάδμος – ΓΣ Αμαρουσίου 73-55
Αρης Νικαίας – Ηλυσιακός 75-69
Ιπποκράτης Κω – Πρωτέας Βούλας 62-68
Αγ. Παρασκευή – Εσπερος Λαμίας 69-69(κ.α), 84-75(Παράταση)
Αρης Πετρούπολης – Πανναξιακός 73-81

Φύλλα αγώνα:

ΚΑΟΚ- Κεραυνός Αιγίου 70-41
Διαιτητές: Oρφανός – Λύρας
Τα δεκάλεπτα: 17-12, 34-18, 51-34, 70-41
ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Πάππος, Αναγνωστόπουλος 14, Κατσαμάκης 13(3), Τσακιρίδης 3(1), Πράττης 11(3), Μακρής, Δανιήλ 18(2), Γκιώνης, Σταυρόπουλος 8(1), Σταυριανόπουλος 3, Μάγλος
Κεραυνός Αιγίου (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 4, Λαμπρόπουλος 10(2), Τριανταφυλλόπουλος, Κεφαλάς 12, Σουφλιάς 3, Σκόνδρας 5, Τρυφωνόπουλος, Λυμπέρης Δ. 5(1), Λυμπέρης Β. 2

Πόλις Καλλιθέας – Γλαύκος 85-54
Διαιτητές: Λουκαράκης – Μαρίγλη
Τα δεκάλεπτα: 20-12, 36-31, 66-46, 85-54
Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 6 (2), Κακαριάς, Κόκκινος 22, Βαθρακοκοίλης 12, Λυγκερίδης 6, Βεληζιώτης, Κασπαριάν 18 (2), Λάβαρης, Καβελάρης Η. 2, Κωνσταντίνου 14 (1), Μανίκας 5 (1)
Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Καπερώνης, Σερέτης 6 (1), Παπανικολόπουλος 7 (1), Παλλαδινός 3 (1), Ρέλλας, Σταυράκης 2, Παπαβασιλόπουλος 5 (1), Καλλής 18 (2), Δρακόπουλος 2, Σουλιώτης 6, Μπιτίνης 5

Χαρίλαος Τρ.-Μανδραϊκός 57-70
Διαιτητές: Καρακάσης – Ρίζος
Τα δεκάλεπτα: 14-16, 21-40, 35-55, 57-70
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης (Δεράος): Ιωάννου 3(1), Βουρνάς 4, Ζαμπέτης, Σταμούλης, Καρβέλης, Μουράτογλου 9(1), Σταυρόπουλος 18(4) Δημητρόπουλος, Γεωργιάδης 7(1), Παπαγεωργίου 2, Τριφτανίδης 2, Ψάλτου 12
Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου, Σπυρόπουλος 17(2), Καραλής 18(4), Κούρτης 10(1), Δρακωτός, Γιατράκος, Στέφος 6, Λαμπρόπουλος 6(1), Καμπερίδης, Καρυπίδης 13(1)

Άρης Πετρούπολης – Πανναξιακός 73-81
Διαιτητές: Καρπάνος – Κανελλόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 15-21, 39-39, 55-61, 73-81.
Αρης Π. (Κακαλιάς-Ρούπακας): Σολδάτος, Βενιτουράκης, Ηλιόπουλος 12, Δερβεντζής, Χρονόπουλος 24 (4), Μπαζιώτης 14 (2), Κώτσιας, Αρτεμάκης 2, Μπίνιαρης, Παπαγεωργόπουλος 6, Μακρόπουλος 10, Βεντούρης 3 (1).
Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 10 (3),Καρβούνης 15 (3), Καλαβρός, Μαγιντόμπε 10 (2), Μυλωνάς 8, Καραγιάννης 1, Κυριακόπουλος 5 (1), Μάκαρης 6, Ακτύπης- Γουνές 4, Χριστόδουλος 11, Παγώνης 11.

Ηρόδοτος – Κύδων 70-62
Διαιτητές: Κονταράτος – Πλιάκας.
Τα δεκάλεπτα: 17-14, 36-30, 49-53,70-62.
Ηρόδοτος (Καρκανάκης): Χριστοδουλάκης , Αλετράς , Μαϊστρέλλης 17 (3), Βερτούδος 2 , Παναγιωτίδης 12, Δρόσος , Μίχος 16, Ζερβουδάκης , Σταθάκης 8, Μητρόπαππας 4, Πυργιώτης 2, Χαρωνίτης 9.
Κύδων (Σδράκας): Βλαχάκης 14, Αλεξίου 13 (2), Πούρος , Παπαμαστοράκης , Τσαρουχάς 11 (2), Μπερτίδης , Κολαρετάκης , Μπαγάκης 5 (1), Αδοντάκης 16, Λιονάκης 4, Κοντογιάννης, Γκιούλης.

Ιπποκράτης – Πρωτέας Βούλας 62-68
Διαιτητές: Μηλαπίδης – Σπυρόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 26-13, 40-24, 53-50, 62-68.
Ιπποκράτης Κω (Κανενόπουλος): Τσιλιγκίρης 1, Χρήστου 2, Ασημακόπουλος 11, Γκοράτσας 9 (1), Χαρίσης 7, Δημητρίεβιτς, Μελεούνης 5 (1), Κουκουράβας 10 (2), Τσατάλας 16 (1), Ψάλτου 1.
Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης): Μόρφης 3, Παπάδης, Εμμανουηλίδης 21 (5), Αθηνιώτης 8, Βαρδαβάς 8, Ζευκιλής 2, Πέρβι 18 (4), Χανιάς, Πεφάνης 8 (2), Μούτσα.