Β’ Εθνική: Χαμός με ένταση και επεισόδια στην Ελευσίνα σε παιχνίδι των playoffs με τον Πρωτέα! (video)

2023-04-12T21:49:52+00:00 2023-04-12T21:49:52+00:00.

12/Apr/23 21:49

Σοβαρά επεισόδια έλαβαν χώρα στην Ελευσίνα κατά τη διάρκεια του τέταρτο δεκαλέπτου των playoffs της Β’ Εθνικής ανάμεσα στον Πανελευσινιακό και τον Πρωτέα Βούλας.

Έκρυθμη γενικά ήταν η σημερινή ημέρα (12/4), καθώς μετά τα όσα συνέβησαν στα Λιόσια για το παιχνίδι της ΑΕΚ με τη Χάποελ και τα επεισόδια ανάμεσα στους οπαδούς των δύο ομάδων, υπήρξε και άλλο παρόμοιο σοβαρό περιστατικό σε άλλο γήπεδο.

Στην Ελευσίνα ο Πανελευσινιακός υποδέχθηκε τον Πρωτέα Βούλας για τα playoffs της Β’ Εθνικής, όμως η αναμέτρηση στο τέταρτο δεκάλεπτο στιγματίστηκα από επεισόδια και ένταση!

Για την ακρίβεια μετά από αντιαθλητικό φάουλ, που έδωσαν οι διαιτητές υπήρξε έντονος εκνευρισμός αρχικά μεταξύ παικτών και στη συνέχεια δυστυχώς μετά πήραν “δράση” ανέλαβαν οι οπαδοί των γηπεδούχων, οι οποίοι εισήλθαν αναίτια στον αγωνιστικό χώρο και κινήθηκαν απειλητικά ενάντια στον πάγκο του Πρωτέα Βούλας.

Μετά από γενικευμένη ένταση και προπηλακισμούς, υπήρξε προφανώς διακοπή του αγώνα και μετά από αρκετά λεπτά, όπου χρειάστηκαν για να ηρεμήσουν κάπως τα πνεύματα το ματς συνεχίστηκε και έληξε με μεγάλη νίκη του Πρωτέα με 76-66.

Δείτε τα επεισόδια από το 57ο λεπτό και μετά από το live του επίσημου καναλιού της ΕΟΚ στο Youtube: