Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 4ης Αγωνιστικής

2016-10-23T18:13:41+00:00 2016-10-23T20:54:40+00:00.

admin69

23/Oct/16 18:13

Eurohoops.net

Ο Πανερυθραϊκός εκτόπισε από την πρώτη θέση το Περιστέρι. Σπουδαία επικράτηση και για την Καστοριά μέσα στο Αγρίνιο. Δείτε όλα τα αποτελέσματα…

Της Μυρτούς Τσιτσιού

Ο Πανερυθραϊκός δεν επέτρεψε στο Περιστέρι να… γιορτάσει τα 45α γενέθλιά του! Οι παίκτες του Δημήτρη Χουχουλή επιβλήθηκαν με 62-72 μέσα στο Κλειστό “Ανδ. Παπανδρέου” και εκτόπισαν τον σύλλογο των Δυτικών Προαστίων από την πρωτιά του βαθμολογικού πίνακα. Στα υπόλοιπα παιχνίδια του Νότιου Ομίλου, ο Πρωτέας Βούλας πήρε τη νίκη από το ντέρμπι με τον Εργοτέλη, ενώ ο Μανδραϊκός υποχρέωσε σε ήττα την ΑΕΝΚ στην Κηφισιά. Στην εκπνοή νίκησε το Κορωπί την ομάδα του Ζωγράφου με 64-63, το οποίο διαμορφώθηκε με τρίποντο του Θωμά Αμπαρά στα τελευταία δευτερόλεπτα. Ευρεία επικράτηση πραγματοποίησαν Μαρούσι και Πανελευσιανιακός κόντρα σε Απόλλωνα και ΚΑΠ, αντίστοιχα.

Στον Όμιλο του Βορρά η Καστοριά συνεχίζει αήττητη, καθώς κατάφερε να περάσει από τη δυνατή έδρα του Αγρινίου με 66-73. Εξακολουθεί να εντυπωσιάζει και ο Ερμής Λαγκαδά, ο οποίος επιβλήθηκε εντός έδρας με 74-69 της αξιόμαχης Καρδίτσας. Την δεύτερη ήττα του δέχτηκε ο Χαρίλαος Τρικούπης, που υποτάχθηκε στο Πευκοχώρι με 77-75.

Αποτελέσματα:

Όμιλος Νότου

Κορωπί – ΕΦΟΑΖ 64-63
Ιωνικός Νίκαιας – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Εργοτέλης – Πρωτέας Βούλας 74-76
Μαρούσι – Απόλλωνας Σμύρνης 81-62
ΠεριστέριΠανερυθραϊκός 62-72
Πανελευσινιακός – Αγία Παρασκευή 91-76
ΑΕΝΚ – Μανδραϊκός 59-66
Τρίτωνας – Παπάγου (Αναβλήθηκε)

Όμιλος Βορρά

Ασπίς Ξάνθης – Πιερικός Αρχέλαος 72-51
Αγρίνιο – Καστοριά 66-73
Πολύγυρος – Ερμής Αγιάς 94-96
Πευκοχώρι – Χαρίλαος Τρικούπης 77-75
ΚΣ Γέφυρας – ΧΑΝΘ 77-72
Αίας Ευόσμου – Ανατόλια 56-68
Ερμής Λαγκαδά – ΑΣ Καρδίτσας 74-69
Στρατώνι – Φίλιππος Βέροιας 79-54

Φύλλα Αγώνα:

Όμιλος Νότου

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 62-72
Δεκάλεπτα: 17-17, 34-30, 44-49, 62-72
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Ορφανός Ι.
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Παππάς 22(5), Ντακούλιας 6, Γοργόνης, Μαγκουνής 8, Πολυτάρχου 2, Παπαντωνάκος 4, Μάντζαρης 3(1), Λυκογιάννης, Κατιάκος 14, Γκιουζέλης 3, Δομπρογιάννης , Καπώνης.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ (Χουχουλής): Δέλλιος 15, Προισκομάτης, Πρίτσος 2, Σοφρωνάς 3(1) Κούσουλας 23(2), Γιαουρτόγλου 16(1), Τοπάλης 7(1), Υφαντής, Αντωνίου 2, Γιανναλέτσος 4, Τσικόπουλος, Αλεξίου.

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 59-65
Δεκάλεπτα: 25-24, 36-36, 50-48, 59-65
Διαιτητές: Μαραμής, Τσολάκος
ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ (Λιόγας): Καμαριανός 4, Μοσχοβίτης 5 (1), Κεφαλάς 6, Χατζηνικόλας 6 (1), Καραβανάς 7, Οικονομόπουλος 14, Αρακάκης 4, Ψαρόπουλος 14 (1).
ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ (Μπεκές): Τζιβελέκας 3 (1), Λυτόπουλος 7, Κούρτης 11 (3), Ζαφείρης 7, Μουστόπουλος 10, Ψυλέας 22 (2), Γεωργοπαπαδάκος 6 (1)

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 74-76
Τα δεκάλεπτα: 20-18, 37-44, 51-59, 74-76
Διαιτητές: Λιότσος, Καρπάνος
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 15, Καρακωνσταντάκης 8 (2), Μαχαιριανάκης, Βερτούδος, Χουχούμης 25 (5), Σταράκης 3 (1), Χασάπης, Μανιαδής, Σκανδαλάκης, Δόσπρας 4, Σαρρής, Καραλής 17 (2).
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μανουσέλης): Αντωνόπουλος, Βλάχος, Λάτσης, Μπούρας, Εμμανουηλίδης 13 (3), Αθηνιώτης 5 (1), Αυγενικός 11 (2), Βαρδαβάς 12, Σκουλούδης 10, Μόρφης 12 (1), Πλουμής 7, Μούτσα 6.

ΚΟΡΩΠΙ – ΕΦΑΟΖ 64-63
Δεκάλεπτα: 19-26, 33-41, 47-48, 64-63
Διαιτητές: Χρηστίδης Π.,Ουσταμπασίδης
ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Δήμας 1, Αγόρης 3 (1), Θεοδωράκος, Παναγιώτου, Καραδολάμης 16 (3), Κερασοβίτης 11, Αμπαράς 15 (2), Αγγελόπουλος 6, Ντάλλης 2, Σταθόπουλος 2, Μαύρος 8
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 13 (1), Γκόντγουιν, Γκαβασιάδης 7 (1), Γεωργοπαπαδάκος 7 (1), Καπετζόγλου 2, Βαρνάβας 6, Ξύδης, Καστανιώτης 5 (1), Λεγκίκας 23 (5), Γεωργιάδης, Νάκης

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 91-76
Δεκάλεπτα: 29-27, 46-45, 76-60, 91-76
Διαιτητές: Μπούκας,Φραγκούλη
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 12, Ντορμπάρης, Πέτρουλας 7, Μούκας, Μουμπάρακ 12 (1), Σιδέρης, Δούκας 3, Ρεκουνιώτης 17, Μαντζιώρης 23, Δρακωτός 2, Ζούμπος 15 (1).
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Καρακώστας): Σκάνδαλος 12 (2), Γραμματίκας, Κόκκας 6, Γαπκιάδης 8, Πανταζής, Καρτέρης 9, Καραμπάς 17 (3), Ροδοστόγλου 17 (3), Μαλτέζος 7, Θεοδωράκης, Μπάρτζης, Μαργέλης.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 87-70
Δεκάλεπτα: 25-16, 43-36, 63-55, 87-70
Διαιτητές: Ραχιώτης,Γρίβα
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ταυρόπουλος): Καπνιάρης 9 (1 τρ., 4 ασίστ), Κοντραφούρης, Μπολάτογλου, Καλογερίας, Παλαιοχωρίτης 2, Βουγιούκας 6 (7 ριμπ.), Περδικάρης 12 (10 ριμ.), Πάντσιος 29 (4 ριμπ., 7 ασίστ), Περσίδης 16 (10 ριμπ.), Πετρόπουλος 12 (2 τριπ.μ 6 ριμπ.)
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Χατζηπανηγύρης): Μπάλλας 4, Στραγανιώτης 18 (3), Ηλιόπουλος 3 (1), Ξιούρας, Άρχος 2, Ζούκας 4, Κόης 3 (1), Φρουσκλιάς 14 (1), Μπέλη, Γιαννόπουλος 12 (1), Γκαϊτάσοφ 3 (1), Ματαλιωτάκης 6.

Όμιλος Βορρά

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ 66-73
Δεκάλεπτα:17-22, 35-40, 48-63, 66-73
Διαιτητές: Γερακίνης-Φακίτσας
ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης):Τασόπουλος 5(1), Μπερερής 6(1), Τάσσος 11, Πουρνάρας 2, Σταμούλης 6(2),Γκρέκας 9(1), Μήτσου 12(2), Γκόβας 13(3), Μακρής 2, Κουσιαντζάς, Πατσαντζόπουλος
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 13(3), Ματενίδης 1, Απιδόπουλος 4, Ελευθεριάδης 20(2),Χότζα, Τερσενίδης 7(1), Τασιούδης, Μπένας 6, Τσότσος 6, Αντωνιάδης 11(3), Τεπετίδης 5(1)

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 77-75
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ντούρας
Δεκάλεπτα: 19-19, 33-41 55-44, 77-75
Πευκοχώρι (Καραμανλής): Αμπατζίδης, Νητσάκης 12(2), Λεμονάκης 4, Μουρατίδης 21(3), Μαυρίδης 2, Γαρέζος 12(2), Κιγμέτογλου 13(1), Σταύρου 13(1), Βαιντέρλης.
Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 3(1), Βουρνάς 2, Παπαδιονυσίου 15(1), Τοπουζίδης 11(3), Μουράτογλου 12(2), Σταυρόπουλος 5, Παπαρέγκας 3(1), Γεωργιάδης 2, Μουρίκης 11, Ψάλτου 11.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 79-54
Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας
Δεκάλεπτα: 21-15, 42-27, 63-37, 79-54
Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 5 (1), Γρηγοριάδης 3, Ζυγούρας 3 (1), Συμεών, Δελίδης 21 (6), Σουτζόπολος, Σαμαράς 4 (1), Φλιάτης Ι. 4, Θωμαϊδης 12, Πον΄λοπουλος, Πολιτόπουλος 7, Δασκαλόπουλος 19
Φίλιππος Β. (Γκίμας): Πάρος 2, Τσούκας 4, Παπαδόπουλος Ν., Τσιμίδης 3 (1), Βάλλιος 6 (1), Παπαδόπουλος Ν. 7, Γεωργιάδης 6, Μόρας 2, Σιόλογγας 7, Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 13 (1).

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ 74-69
Διαιτητές: Τσιαπλής-Ταρενίδης Κ.
Δεκάλεπτα: 17-21, 33-34, 57-50, 74-69
Ερμής Λ. (Αγγέλης): Μέλιος 3 (1), Ακεψιμαΐδης 12 (2), Μάρουσιτς 21 (3), Νώτης 3 (1), Παρίτσης 10, Πιλκούδης 2, Ράπι, Σπουργίτης, Ελευθεριάδης 5 (1), Μήνου, Καντάρκος 18.
Καρδίτσα (Ρουμελιώτης): Σκορδάς, Δόγρανλης, Πανταζής, Λάκκας 2, Μαυρογιάννης 5 (1), Παππάς Κ. 3, Καμαριώτης 4 (2), Παπαδόπουλος 9, Τριχόπουλος 10 (2), Θέος 17 (2), Παππάς Γ. 9 (1).

Βαθμολογία:

Όμιλος Νότου

Πανερυθραϊκός 7 (3-1)
Περιστέρι 7 (3-1)
Μανδραϊκός 7 (3-1)
Πανελευσινιακός 6 (2-2)
Ιωνικός Νικαίας 6 (2-2)
ΑΕΝ Κηφισιάς 6 (2-2)
Κορωπί 6 (2-2)
Πρωτέας Βούλας 6 (2-2)
Εργοτέλης 5 (2-1)
Τρίτωνας 5 (2-1)
Παπάγου 5 (2-1)
Φιλαθλητικός 5 (1-3)
Κρόνος Αγ. Δημ. 5 (1-3)
Απόλλων 5 (1-3)
Μαρούσι 4 (1-2)
Αγία Παρασκευή 2 (0-2)

Όμιλος Βορρά

Ερμής Λαγκαδά 8 (4-0)
Καστοριά 8 (4-0)
Ερμής Αγιάς 7 (3-1)
Πευκοχώρι 7 (3-1)
Αγρίνιο 6 (2-2)
ΑΣ Καρδίτσας 6 (2-2)
Στρατώνι 6 (2-2)
Πολύγυρος 6 (2-2)
Ανατόλια 6 (2-2)
Χαρίλαος Τρικούπης 6 (2-2)
ΚΣ Γέφυρας 6 (2-2)
Ασπίς Ξάνθης 5 (1-3)
Φίλιππος Βέροιας 5 (1-3)
ΧΑΝΘ 5 (1-3)
Πιερικός Αρχέλαος 5 (1-3)
Αίας Ευόσμου 4 (0-4)

Επόμενη Αγωνιστική (5η, 30/10):

Όμιλος Νότου

ΕΦΑΟΖ – Ιωνικός Νίκαιας
Κρόνος – Εργοτέλης
Πρωτέας Βούλας – Μαρούσι
Απόλλωνας Σμύρνης – Περιστέρι
Πανερυθραϊκός – Πανελευσινιακός
Αγία Παρασκευή – Νέα Κηφισιά
Μανδραϊκός – Τρίτωνας
Παπάγου – Κορωπί

Όμιλος Βορρά

Πιερικός Αρχέλαος – Αγρίνιο
Καστοριά – Πολύγυρος
Ερμής Αγιάς – Πευκοχώρι
Χαρίλαος Τρικούπης – ΚΣ Γέφυρας
ΧΑΝΘ – Αίας Ευόσμου
Ανατόλια – Ερμής Λαγκαδά
Καρδίτσα – Στρατώνι
Φίλιππος Βέροιας – Ασπίδα Ξάνθης