Κύπελλο: Με Ερμή Λαγκαδά ο Ολυμπιακός Β’-Αναπτυξιακή Ομάδα

2019-09-18T18:52:58+00:00 2019-09-18T20:58:38+00:00.

Evaggelos Papadimitriou

18/Sep/19 18:52

Eurohoops.net

Με τον Ερμή Λαγκαδά θα αγωνιστεί ο Ολυμπιακός B’-Αναπτυξιακή Ομάδα, στη δεύτερη αγωνιστική της Α’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Της Eurohoops Team/ info@eurohoops.net

Επικρατώντας εκτός έδρας της Κομοτηνής (73-66), ο Ερμής Λαγκαδά εξασφάλισε την πρόκρισή του στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Εκεί, θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό B’-Αναπτυξιακή Ομάδα, την ομάδα του Ολυμπιακού που θα συμμετάσχει στο Κύπελλο και την Α2.

Ο νικητής αυτού του ζευγαριού θα παίξει στην τρίτη αγωνιστική της Α’ Φάσης με την ομάδα που θα προκύψει από την… εξίσωση Αιγάλεω ή Πεντέλη εναντίον Ανατόλια.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Κυπέλλου 

Τα αποτελέσματα της Α’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας:

Ιωνικός ΝΦ-Δούκας 79-81
Παπάγου-Πανερυθραϊκός 73-68
Έσπερος Καλλιθέας-Μαρούσι 72-49
Πανελευσινιακός-Μελίσσια 73-68
Λοκρός Αταλάντης-Μανδραϊκός 64-77
Εθνικός Πειραιά-ΝΕ Μεγαρίδας 70-64
Αιγάλεω-Πεντέλη 84-98
Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ (Παρασκευή 20/8)
Στρατώνι-ΠΑΣ Γιάννινα 93-83
Φάρσαλα-Πευκοχώρι 73-44
ΧΑΝΘ-Μαχητές Πειραματικό 68-63
Δόξα Λευκάδας-Γέφυρα 71-62
ΓΑΣ Κομοτηνής-Ερμής Λαγκαδά 66-73
Έσπερος Λαμίας-Φίλιππος Βέροιας 89-76
Πρωτέας Γρεβενών-Καβάλα 56-68
ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου 74-83

Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Κυριακή 22/09/2019

17. Έσπερος Λαμίας – Κόροιβος Αμαλιάδας
18. Πανελευσινιακός – Διαγόρας Δρυοπιδέων
19. Πεντέλη – Ανατόλια
20. Έσπερος Καλλιθέας – Ψυχικό
21. Δούκας – Χαρίλαος Τρικούπης
22. Δόξα Λευκάδας – Παγκράτι
23. Παπάγου – Απόλλωνας Πατρών
24. Φάρσαλα – Ιπποκράτης Κω (η ομάδα της Κω έχει αποσυρθεί)
25. Εθνικός Πειραιά – Αμύντας
26. Μαχητές Πειραματικό – Καρδίτσα
27. Πρωτέας Βούλας / ΟΦΗ – Δάφνη Δαφνίου
28. Καβάλα – Αγρίνιο
29. Στρατώνι – Ελευθερούπολη
30. Νικητής Α14 – Τρίτωνας
31. Ερμής Λαγκαδά – Ολυμπιακός B’
32. Μανδραϊκός – Οίακας Ναυπλίου

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΕΝΤΕΛΗ 84-98

Τα δεκάλεπτα :19-31, 38-61, 69-80, 84-98
Διαιτητές :Καλογερόπουλος Φ.-Ορφανός Ιορδ.-Τηγάνης
Αιγάλεω (Λιόγας) : Κυριακόπουλος 11 (2), Τσαμπής 14 (2), Ναυπλιώτης, Καράβολας 14 (2), Κούρτης 9 (1), Γεωργιάδης 5 (1), Οικονομόπουλος Κ. 9, Οικονομόπουλος Αγγ. 9 (1), Σάμαρης 1, Νικολακάκος 12 (1), Κρουσαράκης.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπουργάνος 8, Ευαγγελούλης, Κούσουλας 9 (1), Καρούζος 5 (1), Μπέλη 13 (1), Κουκάκης 8 (2), Μπίγκος 4, Σαλτουρίδης 4, Τάγαρης 16, Φωτόπουλος 31 (5/7 τριπ.).

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 64-77

Τα δεκάλεπτα : 14-22, 29-40, 42-60, 64-77
Διαιτητές : Καρακάσης-Μακρόπουλος-Μαρινάκης
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας) : Ανδρέου, Πάππος 6, Φωτητζόγλου 12 (4), Αντωνόπουλος 8 (2), Μάτος Αν. 19 (3), Μάτος Αγγ. 2, Ψάλτου 17.
Μανδραϊκός (Κατσούνης) : Χανιάς – Πανταζής, Γεωργίου 5 (1), Παπανικολάου 1, Λυτόπουλος 6, Καραμπάτσος 9 (2), Μαλτέζος, Μαγιντόμπε 10, Γκουαλτιέρι 8 (2), Μαρούγκας, Ροδοστόγλου 14 (2), Τσιάκος 10, Βεσκούκης 14 (2).

ΦΑΡΣΑΛΑ – Κ.Α.Ο.Χ. 73-44

Τα δεκάλεπτα: 18-19, 45-23, 57-31, 73-44
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Παζώλης-Κοντογιάννης
Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασάρης) : Πεταλωτής 8, Στάνκοβιτς 5(1), Τσούμας Σ. 7, Βρεττάς 11, Τσούκας 11(1), Βασιλείου, Παπαχρήστος 14(1), Μουλάς 15, Δέσπος 2.
Κ.Α.Ο.Χ (Παναγιωτόπουλος) : Σελεμενάκης , Σμυρλής , Φιλοξενίδης 15(1), Τσίνας , Βλαγκόγιας 12(1), Ευγενίου 6, Χαρταβέλλας , Τογανίδης 2, Κωνσταντινίδης 4, Ζαχαρής 5, Κανακόγλου , Τύπος .

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 73-68

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 40-31, 59-44, 73-68
Διαιτητές: Στρέμπας- Ασλανίδης-Κούλης Χαρ.
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος-Βούλγαρης): Μπάλλας, Καράμπελας 4, Κεφάλας 1, Σταθόπουλος 14, Μουμπάρακ 22 (4), Παπαδιονυσίου 11 (1), Κρασάκης, Αναγνωστόπουλος, Ψαρόπουλος 21 (2)
ΚΑΟ Μελισσίων (Δάγλας): Βασιλόπουλος 2, Στεργίου 4, Οικονομόπουλος 12 (3), Ζαραϊδώνης 4, Τοπάλης 7 (1), Ζήρος 3 (1), Κυπαρίσσης 6, Καραχάλιος 20 (3), Καραβανάς 10.

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 73-68

Τα δεκάλεπτα: 14-14, 31-28, 51-40, 73-68
Διαιτητές: Πολυχρόνης, Σπυρόπουλος, Μαρτινάκος
Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης, Λαγουδάκης, Τρίχας 2, Κυρίτσης 32(3), Χρυσός 9, Ρεγκούζας, Ψαθάς 11, Αγγελόπουλος 4, Τσιτσιγιάννης 2, Μπασδέκης 13(3), Κώτσης, Καρακατσάνης.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 3(1), Νικολακόπουλος 4(1), Καλλιανιώτης 10(2), Ντουζίδης 11(1), Σκάνδαλος 8, Γιαουρτόγλου 12(1), Βουγιούκας 10, Αντωνίου 3(1), Λυκογιάννης 7(1).

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 93-83

Τα δεκάλεπτα: 28-20, 47-44, 68-62, 93-83
Διαιτητές: Λόρτος-Θεοδώρου-Σιταρίδης
Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς 9 (3), Χαλάτσης 14(2), Μπαρζού 9 (1), Κυριλής 8, Καραδήμας, Σαμαράς 17(3), Ιατρίδης, Θυμνιός 18, Κασούρας 2, Δασκαλόπουλος 16
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Ντόβας 24 (4), Μαυρογιάννης 8, Καραγκιολίδης 8 (2), Ναούμης 13 (2), Μάντζιος 2, Πάτρας 14, Κωστούλας 2, Μανάκας 10, Τσίρμπας 2.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΚΑΒΑΛΑ 56-68

Τα δεκάλεπτα: 11-6, 32-22, 44-45, 56-68
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Χατζηχαρίσης-Ντόγκας
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζιουβάρας, Σισμάνης 2, Μαλούτας 3 (1), Μιχαηλίδης 18 (6), Βλάχος 10, Μπέσσας 4, Συλλάκος, Τανίδης 7, Κλωνάρας 1, Μανούρας, Μακρής 11 (1), Καναβός
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 6, Παντόπουλος, Παπαζούδης, Λαμπρόπουλος 21 (1), Σαββίδης 3, Ζώτος 6, Μπανάσας 5 (1), Αδαμόπουλος 12, Πιεβάλιτσα 6, Νταλός, Τεπετίδης 9 (1).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΝΕΑΝΙΚΗ ΕΣΤΙΑ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 70-64

Τα δεκάλεπτα: 19-14, 40-25, 53-47, 70-64
Διαιτητές: Μπούκας-Αργυρούδης-Ζιώγας
Εθνικός (Μουριχίδης): Γεωργοπαπαδάκος Σ. 10 (2), Ασημακόπουλος 3 (1), Μανιάτης 2, Αγγελόπουλος 6 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 12 (2), Πέττας 22 (1), Γιατρούδης, Γκιζογιάννης 11 (1), Λεκάκης, Σκιαθίτης, Στέφος 4, Ασπρόπουλος
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Κοντόπουλος 3 (1), Σπυρόπουλος 3, Ψαρόπουλος 21 (1), Παπαντωνάκος 3, Σαλέχ 10 Κασπίρης, Βούρτσης 8 (2), Μαλούκος 9, Λουκάς 7, Οικονομόπουλος, Δόσης

ΧΑΝΘ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 68-83

Τα δεκάλεπτα : 15-19, 33-44, 44-63, 68-84
Διαιτητές : Κοϊμτζόγλου-Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Γ.
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης) : Βαζούκης 8(2), Στεφανίδης 8(1), Θεοδωρίδης 10(2),Μπαλάσκας 4, Ιωαννίδης 10, Κουτουξίδης 6, Μαργαριτόπουλος, Τσιριλάκης 7, Μελαδιανός 7(1), Ζωίδης2, Λογοθέτης 6
Μαχητές Πειραματικό (Χατζηκυριακίδης) : Σιπιτάνος12 , Χατζηκυριακίδης 8, Γεωργίου 5, Ριζόπουλος, Κουντουρατζόγλου 9(1), Ζιακας 7(1), Κλονάρας 8, Μπάρτζης, Σικαλίδης 7, Βαιντερλής 17,Μητσάκης, Λαζάρου 10(1).

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΜΑΡΟΥΣΙ 72-49

Τα δεκάλεπτα :14-9, 36-22, 55-38, 72-49
Διαιτητές :Ζακεστίδης-Χρηστίδης Π.-Γρίβα
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Μαγκουνής 16, Ντακούλιας 8, Ευστρατίου 9, Αγγελόπουλος 9 (1),Καπώνης 4 (1), Γκαιτάσοφ 2, Θεοδοσίου 6 (2), Χαρούνι Κλ. 8, Χαρούνι Ν. 4, Ματαλιωτάκης 6, Βάρσος, Γεωργιάδης.
Μαρούσι (Σκαραφίγκας) : Ξυδάς 15 (2), Γκαγκαλούδης 10, Δούκας 4, Παπαγεωργόπουλος 2, Λάππας 6, Μπακέας Γ. 3 (1), Καννέλης 2, Μπακέας Θ. 3, Αποστόλου 2, Γιαννόπουλος.

Διαβάστε τα τελευταία νέα εδώ