Ολυμπιακοί Αγώνες: Επιβλητική πρόκριση για την Σάκκαρη (videos)

2021-07-26T09:29:50+00:00 2021-07-26T09:29:50+00:00.

26/Jul/21 09:29

Η Μαρία Σάκκαρη, δίχως να δυσκολευτεί, επικράτησε άνετα με 2-0 σετ της Νίνα Στογιάνοβιτς και προκρίθηκε στις 16 του Ολυμπιακού τουρνουά.

Εύκολο έργο είχε η Μαρία Σάκκαρη, με την Ελληνίδα πρωταθλήτρια να επικρατεί άνετα της Στογιάνοβιτς με 2-0 και να παίρνει την πρόκριση στην επόμενη φάση του ατομικού τένις Γυναικών.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια, Νο 19 στην παγκόσμια κατάταξη, κατάφερε να κάμψει εύκολα στο πρώτο σετ την αντίσταση της αντιπάλου της, Νο 90 στον κόσμο, με 6-1 σε 31 λεπτά, ενώ πήρε επίσης άνετα και το δεύτερο με 6-2, σε 37 λεπτά.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της Σάκκαρη επί της Στογιάνοβιτς, μετά τη νίκη της το 2015 στο Μινσκ.

Η επόμενη αντίπαλος της Μαρίας Σάκκαρη θα είναι η νικήτρια του αγώνα Σβιτολίνα-Τομλιάνοβιτς.