Απάντησε η Σερβία στη Γαλλία

2015-08-12T22:39:06+00:00 2015-08-12T23:06:32+00:00.

Lefteris Moutis

12/Aug/15 22:39

Μετά τη βαριά ήττα (78-65) πριν μια βδομάδα, η Σερβία πήρε ρεβάνς κερδίζοντας τη Γαλλία (73-63) στο Βελιγράδι. Οι Μπιέλιτσα και Ραντούλιτσα σκόραραν διψήφιο αριθμό πόντων.

Η Σερβία κυριάρχησε από το πρώτο ημίχρονο και δυο λεπτά πριν το φινάλε προηγούνταν με 19 πόντους (69-50). Ο Μίροσλαβ Ραντούλιτσα πέτυχε 10 πόντους με 3/8 δίποντα και μάζεψε 3 ριμπάουντ. Ο Νεμάνια Μπιέλιτσα προσέθεσε 12 πόντους και 6 ριμπάουντ σε μια εορταστική μέρα για αυτόν, καθώς πριν το τζάμπολ τιμήθηκε για τη συμπλήρωση (κατά τη διάρκεια του περσινού Μουντομπάσκετ) 100 αγώνων με την εθνική Σερβίας.

Ο Μίλος Τεόντοσιτς είναι τραυματίας και πήρε μέρος στο ματς μόνο για 9 δεύτερα ώστε να χειροκροτηθεί από το κοινό. Ο Νίκολα Μιλουτίνοφ πέτυχε 4 πόντους και ο Ογκνέν Κούζμιτς δεν σκόραρε. Ο Νάντο Ντε Κολό πέτυχε 10 πόντους και ο Εβάν Φουρνιέ ευστόχησε σε τρία τρίποντα για τη Γαλλία.