Ισλανδία: Εύκολη ήττα από Ουγγαρία για την αντίπαλο της Εθνικής (photo)

2017-08-20T15:52:15+00:00 2017-08-20T15:52:15+00:00.

20/Aug/17 15:52

Σε φιλικό παιχνίδι που ολοκληρώθηκε, η αντίπαλος της Εθνικής μας Ομάδας, Ισλανδία ηττήθηκε άνετα στο δεύτερο ημίχρονο από την Ουγγαρία με 82-67.

Το πρώτο ημίχρονο του ματς ήταν απόλυτα ισορροπημένο με τους Ισλανδούς μάλιστα να έχουν ένα μικρό προβάδισμα με 39-37 χάρη στην καλή επιθετική τους λειτουργία.

Όμως στο δεύτερο εικοσάλεπτο του φιλικού οι Ούγγροι “έπνιξαν” την Ισλανδία με την εξαιρετική τους αμυντική τακτική κυρίως στο τρίτο δεκάλεπτο όπου δέχθηκαν μόλις 9 πόντους και δεν δυσκολεύτηκαν να κερδίσουν με 82-67 και να δείξουν αρκετά έτοιμοι για το Ευρωμπάσκετ.

Καλύτεροι από την πλευρά των νικητών ήταν ο Κέλερ με 12 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Περλ με 12 πόντους, 4 ασίστ και  ριμπάουντ. Ενώ για την αντίπαλο της “γαλανόλευκης” ξεχώρισε ο Χέρμανσον με 17 πόντους.

Να θυμίσουμε ότι “Μαγυάροι” είναι στον τρίτο όμιλο του Ευρωμπάσκετ που θα λάβει χώρα στο Κλουζ της Ρουμανίας.