Ισπανία: Συνέτριψε την Βενεζουέλα με “πάρτι” από τα αδέρφια Γκασόλ! (photo+video)

2017-08-20T21:55:32+00:00 2017-08-20T21:55:32+00:00.

20/Aug/17 21:55

Η Εθνική Ισπανίας συνεχίζει να δίνει φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας, ώστε να εμφανιστεί απόλυτα έτοιμη να υπερασπιστεί το στέμμα της Πρωταθλήτριας Ευρώπης και απόψε κέρδισε εύκολα την Βενεζουέλα.

Οι παίκτες του Σέρτζιο Σκαριόλο στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν καλοί (28-19), όμως στην δεύτερη περίοδο αντιμετώπισαν προβλήματα στην επίθεση τους (42-36) με αποτέλεσμα η διαφορά να μειωθεί από την Βενεζουέλα.

Στο δεύτερο μέρος του φιλικού οι Ισπανοί “ξεδίπλωσαν” τον ταλέντο τους στο παρκέ και… έστειλαν την διαφορά πάνω από τους 15 πόντους (66-50). Στο τελευταίο κομμάτι του ματς οι γηπεδούχοι δοκίμασαν σχήματα και πρόσωπα στο παρκέ και δεν απειλήθηκαν καθόλου με αποτέλεσμα να κερδίσουν με 90-62.

Καλύτεροι για τους “φούριας ρόχας” ήταν ο εξαιρετικός Πάου Γκασόλ με 21 πόντους και 5 ριμπάουντ και ο αδερφός του Μαρκ με 16 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Από τις ηττημένους “διασώθηκε” ο Κοξ με 18 πόντους και 5 ριμπάουντ.