Παρτιζάν: Στα… “ρηχά” στην επίθεση στη φιλική ήττα από Τσιμπόνα

2021-09-01T22:03:50+00:00 2021-09-01T22:04:18+00:00.

01/Sep/21 22:03

Η Παρτιζάν Βελιγραδίου έχοντας απουσίες γνώρισε την φιλική ήττα στο τουρνουά του Ζαντάρ από την Τσιμπόνα με 71-64.

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς βρίσκεται ακόμα στη περίοδο της προετοιμασίας εν όψει της νέας σεζόν σε Αδριατική Λίγκα και EuroCup και μάλιστα αντιμετωπίζει και απουσίες στις προπονήσεις της.

Σήμερα (1/9) η Παρτιζάν Βελιγραδίου συμμετείχε στο πρώτο της δυνατό τουρνουά προετοιμασίας στο Ζαντάρ και γνώρισε την ήττα με 71-64 από την Τσιμπόνα.

Για την ομάδα του Ζοτς δεν αγωνίστηκε ο εκ των δύο σπουδαίων καλοκαιρινών μεταγραφικών αποκτημάτων Κέβιν Πάντερ, ενώ οι αντίπαλοι της κατάφεραν στα 40 λεπτά του φιλικού να επιβάλλουν το ρυθμό τους μέσα από την άμυνα κρατώντας τους παίκτες του σπουδαίου προπονητή στους 64 πόντους.

Πλέον η συνέχεια των φιλικών για την Παρτιζάν Βελιγραδίου θα δοθεί την Παρασκευή (3/9, 16:00) απέναντι στην ιδιαίτερα ανταγωνιστική Τσεντεβίτα Ολίμπια.

Τα δεκάλεπτα: 22-11, 36-33, 45-44, 71-64.