Θετικός ο Βουγιούκας, στο 2-0 η Λοκομοτίβ

2017-01-11T21:16:59+00:00 2017-01-11T21:18:39+00:00.

11/Jan/17 21:16

Με τον Ιαν Βουγιούκα να έχει θετική παρουσία, η Λοκομοτίβ Κουμπάν κατάφερε να επικρατήσει της Μούρθια με 70-60 και πλέον απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής στον όμιλό της.

Tης Eurohoops Team/ info@eurohoops.net

Ο Έλληνας σέντερ αγωνίστηκε για κάτι παραπάνω από 19 λεπτά στον αγώνα με αντίπαλο την ισπανική ομάδα και πέτυχε 7 πόντους, ενώ είχε παράλληλα και 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 λάθος.

Η Λοκομοτίβ τα βρήκε σκούρα στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο έτρεξε ένα επιμέρους σκορ 24-8 και πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού, φτάνοντας στη νίκη. και το 2-0.

Κορυφαίος παίκτης για τους νικητές ήταν ο Κέβιν Τζόουνς, ο οποίος σταμάτησε στους 15 πόντους, ενώ από την πλευρά των ηττημένων ο Χοσέ Άνχελ Αντέλο είχε 16 πόντους, με τον Φακούντο Καμπάτσο να τον ακολουθεί με 14.