Γκαζιαντέπ και Δέδας νίκησαν Γαλατά και την έστειλαν στον… Ολυμπιακό! (photo)

2017-09-28T19:25:17+00:00 2017-09-28T19:25:17+00:00.

28/Sep/17 19:25

Στο δεύτερο ματς της ημέρας για το τουρνουά της Κωνσταντινούπολης όπου αγωνίζεται ο Ολυμπιακός, η Γκαζιαντέπ του Στέφανου Δέδα κέρδισε στο τέλος με 69-63 την Γαλατασαράι.

Η ομάδα του Έλληνα προπονητή ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και παίζοντας ορθολογικά σε άμυνα και επίθεση πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα 12 πόντων (40-28).

Στο δεύτερο μέρος του φιλικού η Γαλατασαράι “ξύπνησε” και επέστρεψε στον αγώνα, όμως στα τελευταία λεπτά δεν είχε την απαιτούμενη ψυχραιμία, κάτι που διέθετε η Γκαζιαντέπ και πήρε τελικά την νίκη με 69-63.

Οι μόνοι που διακρίθηκαν για τους ηττημένους ήταν ο Κοκσάλ με 15 πόντους και ο Χάρντι με 12 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Η Γαλατασαράι το Σάββατο στον μικρό τελικό του τουρνουά θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό (30/9, 13:00).