EuroCup: Νίκη για Λιέτουβος με εξαιρετικό Μαυροκεφαλίδη, ξεχώρισε ο Γιάνκοβιτς στην ήττα της Ανδόρα! (photo/video)

2017-11-07T21:26:30+00:00 2017-11-07T21:26:30+00:00.

07/Nov/17 21:26

Η Λιέτουβος Ρίτας με πρωταγωνιστή τον Λουκά Μαυροκεφαλίδης κέρδισε άνετα με 92-76 την Λιμόζ, ενώ η Ανδόρα του εξαιρετικού απόψε Βλάντο Γιάνκοβιτς ηττήθηκε με 85-77 από την Νταρουσάφακα!

Στο ματς στην Λιθουανία, οι γηπεδούχοι δεν αντιμετώπισαν κανέναν πρόβλημα μετά τα πρώτα 2-3 λεπτά του ματς και κέρδισαν άνετα την Λιμόζ με 85-77. Ο Έλληνα φόργουορντ/σέντερ είχε 14 πόντους, 8 ριμπάουντ και 4 ασίστ σε 22 λεπτά και μαζί με τους Γκεντράιτις και Πέτερσον που σημείωσαν από 19 πόντους ήταν οι κορυφαίοι της ομάδας τους.

Η ομάδα του Ντέβιντ Μπλάτ υποδέχθηκε την Ανδόρα του Γιάνκοβιτς και παρά τις δυσκολίες στο δεύτερο ημίχρονο κέρδισε με 85-77, χάρη στον εκπληκτικό Ουίλμπεκιν που σημείωσε 24 πόντους, μαζί με 6 ασίστ και 5 κλεψίματα. Ο Έλληνας φόργουορντ/γκαρντ είχε σε 25 λεπτά, 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Επίσης η Λιετκαμπέλις κέρδισε δύσκολα με 86-79 την Μπουντούτσνοστ με τον Γιουσκεβίτσιους να κάνει “όργια” με 31 πόντους, 7/13 τρίποντα, 5 ασίστ, 4 ριμπάουντ και 38 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης.