EuroCup: Ανατροπή στο τέταρτο δεκάλεπτο και… νίκη για Γαλατά! (photos)

2018-10-16T21:04:49+00:00 2018-10-16T21:04:49+00:00.

16/Oct/18 21:04

Μία δύσκολη και παράλληλα σημαντική νίκη, πήρε στην έδρα της η Γαλατασαράι του Ζακ Όγκαστ με 84-76, κόντρα στην Μπρέσια, για τους ομίλους του EuroCup.

Οι Ιταλοί, ήταν καλύτεροι επιθετικά στο πρώτο μέρος και πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 44-40, δείχνοντας πως είναι ικανοί για το μεγάλο διπλό.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η κατάσταση στο παρκέ δεν άλλαξε ιδιαίτερα, αφού η Μπρέσια συνέχισε να σκοράρει με ευκολία και παράλληλα κρατούσε το προβάδισμα (65-62) της.

Στην τελευταία περίοδο όμως, οι παίκτες της Γαλατά, αποφάσισαν να… παίξουν άμυνα και με συνολικό επιμέρους σκορ 22-11 (double score), πήραν τελική την πολύτιμη νίκη και μάλιστα χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία στο φινάλε με 84-76.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Κοκσάλ με 21 πόντους (4/9 τρίποντα) και 4 ριμπάουντ και ο Χάρισον με 14 πόντους, 4 ασίστ και ισάριθμα ριμπάουντ, ενώ ο Ζακ Όγκαστ σε 15 λεπτά που αγωνίστηκε, είχε 4 πόντους (1/5 δίποντα, 2/2 βολές), 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 μπλοκ.

Τα δεκάλεπτα: 24-21, 40-44, 62-65, 84-76

Photo Credit: eurocup.basketball