EuroCup: Εντυπωσιακή και αήττητη στην έδρα της η “ελληνική” Ούνικς (videos)

2018-11-07T19:49:57+00:00 2018-11-07T19:49:57+00:00.

07/Nov/18 19:49

Η Ούνικς Καζάν των Δημήτρη Πρίφτη και Κώστα Καϊμακόγλου, κέρδισε άνετα την Μόρναρ Μπαρ με 90-73 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 5-1, ενώ παρέμεινε αήττητη εντός έδρας στο EuroCup!

Από το πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του έλληνα προπονητή έβαλε τις βάσεις για την νίκη, αφού επιθετικά ήταν εξαιρετική και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 50-33, παίζοντας πολύ όμορφο μπάσκετ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μειώσουν, αλλά χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία, αφού οι γηπεδούχοι είχα επιβάλλει πλήρως τον ρυθμό τους και διατηρούσαν εύκολα μία διαφορά, πάνω από 20 πόντους. Τελικά, η Ούνικς πανηγύρισε την νίκη με 90-73 συνεχίζοντας την πολύ καλή της πορεία στο EuroCup.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Μόργκαν με 22 πόντους (10/12 δίποντα), 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Λόκετ με 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και ισάριθμα κλεψίματα. Επίσης, ο Κώστας Καϊμακόγλου σε 10 λεπτά συμμετοχής, δεν σκόραρε, αλλά μάζεψε 2 ριμπάουντ και μοίρασε 1 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 23-12, 50-33, 72-47, 90-73

Photo Credit: eurocupbasketball.com