EuroCup: Εκτός έδρας ήττες για Γαλατά και Ερυθρό Αστέρα, άνετη νίκησε η Μάλαγα! (videos)

2018-11-08T00:05:29+00:00 2018-11-08T00:05:29+00:00.

08/Nov/18 00:05

Εκτός έδρας “στραβοπατήματα” έκαναν η Γαλατασαράι και ο Ερυθρός Αστέρας και ηττήθηκαν από Ανδόρα και Ουλμ αντίστοιχα.

Στο παιχνίδι της Γερμανίας, οι “ερυθρόλευκοι” του Μίλαν Τόμιτς και του Στράτου Περπέρογλου βρέθηκαν εκτός παιχνιδιού από το πρώτο ημίχρονο, με το σκορ να είναι 50-33.

Στο δεύτερο μέρος οι Γερμανοί διαχειρίστηκαν την υπέρ τους διαφορά και “καθάρισαν” την νίκη εύκολα με 95-80. Κορυφαίοι των γηπεδούχων ήταν, ο Εβανς που έκανε double double με 23 πόντους και 11 ριμπάουντ και ο Μίλερ με 20 πόντους.

Από τον Ερυθρό Αστέρα, ο έλληνας φόργουορντ είχε 10 πόντους, 3 ασίστ και 2 ριμπάουντ και ο Ντόμπριτς 21 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα και 2 ασίστ.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας στην Ισπανία, υπήρξε “θρίλερ” ανάμεσα σε Ανδόρα και Γαλατασαράι, με τις δύο ομάδες να θέλουν πολύ την νίκη και να οδηγούνται στην παράταση με σκορ 77-77.

Εκεί η επίθεση των γηπεδούχων βρήκε… ρυθμό και με 18 πόντους σε 5 λεπτά, πήραν την πολυπόθητη νίκη με 95-87.

Καλύτεροι για την ισπανική ομάδα ήταν, ο Μούσα με 20 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Αλμπισί με 18 πόντους, 4 κλεψίματα και 3 ασίστ. Από την Γαλατά, ο Ζακ Ογκαστ είχε 4 πόντους και 4 ριμπάουντ, σε 16 λεπτά συμμετοχής.

Επίσης στην Ανδαλουσία, η Ουνικάχα Μάλαγα υποδέχθηκε την Λιέτουβος Ρίτας, την οποία δεν είχε κανένα πρόβλημα να κερδίσει με 95-76, παίζοντας κατά διαστήματα εξαιρετικό μπάσκετ.

Ο Γκεόργκι Σερμαντίνι ήταν ασταμάτητος πετυχαίνοντας 23 πόντους, μαζεύοντας 5 ριμπάουντ και έχοντας 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 μπλοκ. Επίσης ο Κάιλ Ουίλτζερ είχε 12 πόντους και 3 κλεψίματα και ο Μπράιαντ Ρόμπερτς 7 πόντους και 3 ασίστ.