Ούνικς: Μεγάλο διπλό στο Βίλνιους με “σούπερ” ΜακΚόλουμ-Χένρι (videos)

2018-11-13T20:41:17+00:00 2018-11-13T22:43:14+00:00.

13/Nov/18 20:41

Η Ούνικς Καζάν πήρε ένα πολύ σημαντικό διπλό, στο Βίλνιους κόντρα στην Λιέτουβος Ρίτας με 87-81, δείχνοντας πως φέτος μπορεί, να πάει πολύ μακριά στο EuroCup.

Στο πρώτο μέρος, η Λιέτουβος Ρίτας ήταν πολύ καλύτερη επιθετικά, κάτι που την βοήθησε ώστε, να πάει προηγούμενη στα αποδυτήρια με 43-35.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη και του Κώστα Καϊμακόγλου, αντέδρασε και χάρη στην εξαιρετική παρουσία των ΜακΚόλουμ και Χένρι, γύρισε “τούμπα” τον αγώνα και στο τέλος, πήρε την μεγάλη νίκη με 87-81, πετυχαίνοντας 52 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο!

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο ΜακΚόλουμ με 26 πόντους (8/10 δίποντα), 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Χένρι με 16 πόντους (4/5 τρίποντα), 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο. Επίσης, ο έμπειρος έλληνας φόργουορντ σε 15 λεπτά συμμετοχής, είχε 6 πόντους με 3/5 σουτ, 3 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 18-18, 43-35, 58-59, 81-87