Πρώτο βήμα για Ράις και Χίμκι

2015-03-17T23:52:25+00:00 2015-03-17T23:56:17+00:00.

17/Mar/15 23:52

Ο ΜVP του περυσινού φάιναλ φορ Τάιρις Ράις οδήγησε την Χίμκι στη νίκη με 76-75 μέσα στην Βαλένθια στον πρώτο προημιτελικό του Eurocup. O Ράις σημείωσε συνολικά 27 πόντους και έκανε το ματς δική του υπόθεση

Ο ΜVP του περυσινού φάιναλ φορ Τάιρις Ράις οδήγησε την Χίμκι στη νίκη με 76-75 μέσα στην Βαλένθια στον πρώτο προημιτελικό του Eurocup. O Ράις σημείωσε συνολικά 27 πόντους και έκανε το ματς δική του υπόθεση.

Η Χίμκι είχε προβάδισμα με 41-35 μετά το πρώτο ημίχρονο, πλεονέκτημα 13 πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-52), αλλά στο τέλος η Βαλένθια μπήκε ξανά στο ματς με ένα επιμέρους 23-11 στην τελευταία περίοδο. Ακόμα και έτσι με τη Χίμκι να έχει προβάδισμα με 76-73 μετά από καλάθι του Ράις, το καλύτερο που μπόρεσε να κάνει η Βαλένθια ήταν να μειώσει στον πόντο, κρατώντας τις ελπίδες της για τη ρεβάνς.