Eurohoops Academy

Πρωτάθλημα Παμπαίδων Β’ | ΑΟ Θρακομακεδόνων – Eurohoops Academy 54-45

Εξαιρετική διάθεση, αλλά πρώτη ήττα για το Πρωτάθλημα Παμπαίδων Β’ στους Θρακομακεδόνες.

Το δυσκολότερο μέχρι στιγμής ματς στη διοργάνωση έδωσε η Eurohoops Academy, για την 4η Αγωνιστική του 3ου Ομίλου στο Πρωτάθλημα Παμπαίδων Β’ της ΕΣΚΑ, με αντίπαλο τον ΑΟ Θρακομακεδόνων εκτός έδρας.

Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν εξαιρετικό για τους αθλητές του Κωνσταντίνου Παρδαβέλλα, οι οποίοι με τα υψηλά επίπεδα ενέργειας και διάθεσης, αλλά και τις σωστές επιλογές στην επίθεση απέκτησαν μια μικρή διαφορά. Την απόσταση αυτή συντηρούσαν καθ’ όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, οι αθλητές μας δυσκολεύτηκαν να διαχειριστούν την ”ένταση” του αγώνα, με αποτέλεσμα να υπάρξουν βιαστικές επιλογές στην επίθεση. Η έλλειψη “καθαρού μυαλού” ήταν αυτή που τελικά αποδείχτηκε καθοριστική στην εξέλιξη του αγώνα. Βέβαια, η διάθεση, η χημεία, αλλά και η καθημερινή σκληρή δουλειά της ομάδας αφήνουν πολλά περιθώρια αισιοδοξίας για τη συνέχεια.

Για την 5η Αγωνιστική της διοργάνωσης η Eurohoops Academy θα αντιμετωπίσει στο Eurohoops Dome τον ΑΣ Ροδόπολης (11/12, 13:45).

ΑΟ Θρακομακεδόνων – Eurohoops Academy «Εξέλιξις» 54-45

Eurohoops Academy (Κωνσταντίνος Παρδαβέλλας, Δημήτρης Λακιώτης): Αγγελόπουλος, Κουγιάτσος, Γεωργόπουλος, Δαφνής, Λέκκας, Κουφόπουλος, Καλαμπαλίκης, Κοπανάς, Κόκοτας, Συρίχας.