Καταιγιστικοί για ένα δεκάλεπτο οι Accenture Plus Friends κόντρα στο Ecali Club (video)

2017-12-17T23:22:12+00:00 2017-12-17T23:22:12+00:00.

17/Dec/17 23:22

Ένα δεκάλεπτο χρειάστηκαν οι Accenture Plus Friends για να “καθαρίσουν” την υπόθεση νίκη απέναντι στο Ecali Club!

H ποιότητα του αγώνα ήταν πολύ χαμηλή στα πρώτα λεπτά αφού οι δύο ομάδες έβρισκαν μόνο… σίδερο με αποτέλεσμα να ολοκληρώσουν την πρώτη περίοδο στο 10-6 υπέρ των Accenture.

O ρυθμός στη συνέχεια ευτυχώς ανέβηκε με το Ecali Club να ευστοχεί σε διαδοχικές κατοχές αλλά τους Accenture να πηγαίνουν τελικά στα αποδυτήρια όντες μπροστά στο σκορ σε απόσταση μιας κατοχής (24-22).

Η συνέχεια ωστόσο δεν ήταν ανάλογη. Παρά το γεγονός πως το πρώτο μισό έδειξε πως θα οδηγηθούμε σε ντέρμπι, οι παίκτες του Ecali Club δεν κατάφεραν να ακολουθήσουν αυτούς των Accenture που ήταν καταιγιστικοί στις δύο πλευρές του παρκέ. Απόλυτα φυσιολογικά “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη από το τρίτο δεκάλεπτο (44-28) με την τελική διαφορά να σταθεροποιείται τελικά στο +22 (56-34).

MVP για τους Accenture Plus Friends ήταν οι Κλεφτογιάννης (18π) και Τοπαλτζίκης (8π, 14ρ), την ώρα που πολύ καλός για το Ecali Club ήταν ο Συμεωνίδης (12ρ).