Ο νέος της Eurohoops League είναι ωραίος

2018-02-03T17:09:05+00:00 2018-02-03T17:09:05+00:00.

03/Feb/18 17:09

Ευρεία νίκη της Σιντρίμ Τιμ επί των Basket Walkers με σκορ 65-48

Η Σιντρίμ Τιμ έδειξε με το… καλημέρα τις διαθέσεις της στην Eurohoops League. Η νεοφερμένη ομάδα του πρωταθλήματος νίκησε στην παρθενική της αναμέτρηση τους Basket Walkers με σκορ 65-48 σε ένα παιχνίδι κατά τη διάρκεια του οποίου είναι χαρακτηριστικό ότι η Σιντρίμ Τιμ ανέβαζε την απόδοσή της όσο κυλούσε ο χρόνος.

Δίχως ίχνος υπερβολής, οι παίκτες της νέας ομάδας του πρωταθλήματος έμοιαζαν σαστισμένοι στο ξεκίνημα του παρθενικού αγώνα τους στο Eurohoops Dome. Όμως, μόλις συνήθισαν το επιπέδου Ευρωλίγκας παρκέ και τα νέα καλάθια, απελευθερώθηκαν, ανέβασαν την απόδοσή τους κι έφτασαν εύκολα στη νίκη με σκορ 65-48, παρά το γεγονός ότι στο ημίχρονο οι δύο μονομάχοι ήταν ισόπαλοι με 24-24.

Οι Walkers πάλεψαν με επιτυχία στο πρώτο ημίχρονο με μπροστάρη τον Νούλα. Όμως, η ανωτερότητα της Σιντρίμ Τιμ ήταν φανερή στο δεύτερο 20λεπτο, όταν και κυριάρχησε στο παρκέ με την καλή κυκλοφορία της μπάλας που χαρακτήρισε το παιχνίδι της και την εξαιρετική βραδιά που βρέθηκαν οι Κοσματόπουλος, Θαλασσινός, Γαλάτης και Παππάς.