Eurohoops League: Ανατροπή και νίκη για Diterra επί της Ogilvy με 83-71 (video)

2018-02-17T11:59:27+00:00 2018-02-17T11:59:27+00:00.

17/Feb/18 11:59

Τα εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας στο δεύτερο ημίχρονο χάρισαν τη νίκη στους Diterra Legends εναντίον των Ogilvy & Mather, που έχασαν προβάδισμα δέκα πόντων

Οι Diterra Legends επιβλήθηκαν των Ogilvy & Mather με σκορ 83-71 (36-46 ημ.) και πήραν δύναμη ενόψει της απαιτητικής συνέχειας στη Eurohoops League.

H Diterra πάτησε το γκάζι στο πάτωμα στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Ogilvy και κέρδισε το ροζ φύλλο αγώνα, χάρη στα υψηλά ποσοστά ευστοχίας των παικτών της. Είναι χαρακτηριστικό ότι ο Φακίρης είχε 5/14 τρίποντα και οι Κελαϊδίτης, Πασσαλής, Μαχαίρας 18/34 σουτ δύο πόντων! Η Diterra βρήκε πολλές λύσεις απέναντι στην Ogilvy, που μπορεί να προσπάθησε μέχρι τέλους με πολυτιμότερο παίκτη τον Διακρούση (15 πόντοι, 21 ριμπάουντ), αλλά δεν ήταν όσο αποτελεσματική όσο απαιτούνταν ούτε στην άμυνα ούτε στην επίθεση.