Eurohoops League: Ανατροπή και νίκη (66-57) για Moore Stephens με Ogilvy&Mather (video)

2018-03-26T02:30:39+00:00 2018-03-26T02:30:39+00:00.

26/Mar/18 02:30

Ο Χαραλαμπίδης έφερε τα πάνω – κάτω στην τέταρτη περίοδο με τους 32 πόντους που έβαλε συνολικά στο καλάθι των Ogilvy&Mather

Οι Moore Stephens έδειξαν περίσσια ψυχικά αποθέματα στο παιχνίδι κατάταξης με τους Ogilvy&Mather και τελικά κέρδισαν μία αναμέτρηση στο 35ο λεπτό της οποίας βρίσκονταν πίσω στο σκορ με 52-51.

Οι Moore Stephens είχαν υπομονή και κυρίως… Χαραλαμπίδη στην επίθεση, όπου έφτιαξαν μεθοδικά πολλές φάσεις για παιχνίδι ένας εναντίον ενός και δικαιώθηκαν. Ο Χαραλαμπίδης έβαλε καλάθι με κάθε πιθανό κι… απίθανο τρόπο στην άμυνα των Ogilvy&Mather, ευστόχησε στις ελεύθερες βολές που κέρδισε και σταματώντας τελικά στους 32 πόντους χάρισε με τη βοήθεια του ανίκητου στις μάχες για τα ριμπάουντ Ζελάγια τη νίκη στους Moore Stephens.

Οι Ogilvy&Mather βρήκαν λύσεις από τους Διακρούση, Καραμάνη στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, αλλά στο τελευταίο πεντάλεπτο επέτρεψαν στον Χαραλαμπίδη να κάνει πλήρως το παιχνίδι του και το πλήρωσαν, καθώς βγήκαν από το ρυθμό τους, έχασαν το προβάδισμα στο σκορ και τελικά έχασαν και το ματς.