Eurohoops League: Οι Accenture plus friends λύγισαν τη Σιντρίμ Τιμ (video)

2018-03-31T23:14:14+00:00 2018-03-31T23:14:14+00:00.

31/Mar/18 23:14

Οι Accenture plus friends ζευγάρωσαν τις νίκες τους επί της Σιντρίμ Τιμ και κέρδισαν τη σειρά των ημιτελικών στη Hoops 2

Οι Accenture plus friends νίκησαν εκ νέου τη Σιντρίμ Τιμ, αυτή τη φορά με σκορ 59-56, και διπλασιάζοντας τις επιτυχίες τους εις βάρος της κέρδισαν τη σειρά των ημιτελικών στη Hoops 2.

Η Σιντρίμ Τιμ προηγήθηκε 26-23 στο ημίχρονο, βρίσκοντας επιθετικές λύσεις κυρίως από τους Θαλασσινό, Βέλλα και Γαλάτη. Στην ανάπαυλα οι Accenture ανασυντάχθηκαν στα αποδυτήρια κι επέστρεψαν στο παρκέ του Eurohoops Dome αποφασισμένοι να βγάλουν περισσότερη ενέργεια στο παρκέ. Έτσι κι έκαναν και τελικά δικαιώθηκαν, γυρίζοντας το παιχνίδι και φτάνοντας τελικά στη νίκη χάρη στο πληθωρικό παιχνίδι των Τοπαλτζίκη, Τσιώλα σε άμυνα κι επίθεση.

Το ροζ φύλλο αγώνα δεν κατακτήθηκε εύκολα από τους Accenture plus friends. Οι παίκτες της Σιντρίμ Τιμ ήθελαν τη νίκη και πάλεψαν σκληρά μέχρι το τέλος για να την κατακτήσουν. Όμως κάποια λάθη στην κυκλοφορία της μπάλας έγειραν την πλάστιγγα υπέρ των Accenture, οι οποίοι ήταν καλύτεροι στις μικρές λεπτομέρειες που έκριναν το νικητή.

Ένα κλέψιμο του Τσιώλα, ένα κόψιμο του Τζανουδάκη, ένας αιφνιδιασμός του Νικολαϊδη, ένα σπάσιμο της πίεσης σε όλο το γήπεδο από τον Κλεφτογιάννη χάρισαν τη νίκη στους Accenture, οι οποίοι ανακουφίστηκαν βλέποντας τη μπάλα να καταλήγει έξω από το καλάθι μετά το χτύπημά της πρώτα στο ταμπλό και κατόπιν στο σίδερο από το τρίποντο του Αναστασιάδη στην εκπνοή.