Eurohoops League: Στις λεπτομέρειες η Σιντρίμ Τιμ τους Daltons (video + stats)

2018-04-21T13:34:43+00:00 2018-09-20T14:57:03+00:00.

21/Apr/18 13:34

Η Σιντρίμ Τιμ έκανε το πρώτο βήμα για την κατάκτηση της 3ης θέσης στη Hoops 2

Η Σιντρίμ Τιμ πήρε το πάνω χέρι στη μάχη για την κατάκτηση της 3ης θέσης στη Hoops 2 της Eurohoops League, επικρατώντας των Daltons με σκορ 49-48 σε ένα αγωνιώδες από την αρχή μέχρι το τέλος του παιχνίδι.

Η Σιντρίμ Τιμ ήταν καλύτερη των Daltons στο πρώτο μισό του αγώνα, ήλεγξε τα ριμπάουντ και προηγήθηκε 26-15 στο ημίχρονο με πρωταγωνιστές τους Κοσματόπουλο, Φράγκο και Θαλασσινό.

Οι σκληροτράχηλοι Daltons, ωστόσο, επέστρεψαν από τα αποδυτήρια του Eurohoops Dome (Ευρώτα 24, Κηφισιά) αποφασισμένοι να παλέψουν για το καλύτερο στο δεύτερο ημίχρονο και το έκαναν με πολυτιμότερο παίκτη τον Παπαϊωάννου κι αρκετές βοήθειες από τον Κανελλόπουλο. Μάλιστα στο τέλος ο γεμάτος ενέργεια Λεργίου πήγε να φέρει τα πάνω – κάτω απέναντι στην άστοχη από την περιφέρεια Σιντρίμ Τιμ, κερδίζοντας φάουλ και τρεις βολές ένα δεύτερο πριν από την εκπνοή κι ενώ οι Daltons ήταν πίσω στο σκορ με 49-46!

Η Σιντρίμ Τιμ αποδείχθηκε τυχερή και νικώντας 49-48 πήρε προβάδισμα για την κατάκτηση της τρίτης θέσης, καθώς μετά τις δύο πρώτες εύστοχες πρώτες βολές η τρίτη βρήκε σίδερο.