Φρεντέτ: “Χαρούμενος για τη νίκη με τη Βιλερμπάν” (videos-photos)

2020-01-25T18:44:20+00:00 2020-01-25T18:44:20+00:00.

25/Jan/20 18:44

Ο Τζίμερ Φρεντέτ μίλησε για τη νίκη του Παναθηναϊκού επί της Βιλερμπάν και… πετάχτηκε οικογενειακά για εκδρομή στην Αράχωβα, όπου δοκίμασε και χωριάτικη σαλάτα.

Ο Αμερικανός μπόμπερ του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ ήταν σε μεγάλη βραδιά απέναντι στη Βιλερμπάν, με 22 πόντους με 10/12 σουτ και μίλησε για την 13η νίκη της ομάδας του μέσω της κάμερας της ΚΑΕ, πριν… πεταχτεί για μίνι απόδραση με την οικογένειά του στην Αράχωβα, όπου δοκίμασε και χωριάτικη σαλάτα!

Δείτε τις φωτογραφίες που ανέβασε στον λογαριασμό του στο instagram…

fredette_arachova

fredette_arachova2

Αναλυτικά τι δήλωσε ο Φρεντέτ μέσω της κάμερας της “πράσινης” ΚΑΕ για τη νίκη επί της Βιλερμπάν

“Ήταν μια καλή συνολική προσπάθεια από την ομάδα μας και στο δεύτερο δεκάλεπτο ήμασταν πολύ αποτελεσματικοί. Παίξαμε δυνατά, κάναμε σωστές μεταβιβάσεις και σκοράραμε καλά.

Παίξαμε σωστή άμυνα για τρία δεκάλεπτα αν και χαλαρώσαμε λίγο στο τέταρτο δεκάλεπτο, αλλά είμαι χαρούμενος που καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο”.

Για τη συνέχεια που περιλαμβάνει τη δοκιμασία στην έδρα της Βαλένθια (31/1, 22:00) είπε: “Έχουν παίξει πολύ καλά στους τελευταίους αγώνες τους και σίγουρα θα δώσουν τον καλό τους εαυτό εντός έδρας. Θα είναι δύσκολο παιχνίδι αλλά και μια μεγάλη νίκη για εμάς αν την πετύχουμε!”

Δείτε στο βίντεο όσα έκανε κόντρα στη Βιλερμπάν…