Νικ Καλάθης: Ξεχώρισε για τον Παναθηναϊκό, νικήθηκε από τον Καμπάτσο! (video)

2020-02-24T23:42:01+00:00 2020-02-25T03:13:28+00:00.

24/Feb/20 23:42

Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε για μία ακόμα φορά κόντρα στην Ρεάλ Μαδρίτης και ηττήθηκε στην Ισπανία με 96-78 για την Ευρωλίγκα, παρά την καλή εμφάνιση του Νικ Καλάθη.

Η ομάδα του Ρικ Πιτίνο παρότι για τρεις περιόδους ήταν ανταγωνιστική στην Μαδρίτη κόντρα στην Ρεάλ, σε ένα “εφιαλτικό” τέταρτο δεκάλεπτο είδε τους γηπεδούχους να προηγούνται με μεγάλες διψήφιες διαφορές γνωρίζοντας την 10η σερί της ήττα από την “Βασίλισσα”, αυτή την φορά με 96-78.

Για τον Παναθηναϊκό στην “μάχη” της Μαδρίτης ξεχώρισε ο Νικ Καλάθης ο οποίος αγωνίστηκε 30:03 λεπτά και είχε 13 πόντους με 3/4 τρίποντα και παρά τα 1/7 δίποντα, 6 ασίστ, 4 ριμπάουντ και 14 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης και προσπάθησε να δώσει την νίκη στο “τριφύλλι” μην μπορώντας όμως τελικά να αλλάξει την μοίρα του αγώνα, ενώ απέναντι του βρέθηκε ο Αργεντινός Φακούντο Καμπάτσο ο οποίος κατέγραψε double-double με 14 πόντους (4/6τριπ.) και 10 ασίστ.